Kodutunde poolt kogutud annetused pole Türi noormeheni veel jõudnud

30/06/2020

Tagasi

Foto: Kodutunne/Facebook

2018a augustis õnnetult pallimängu mängides kukkus 15-aastane Rasmus Juhanson Türi tehisjärve vette, mille tagajärjel sai ta kaelatrauma. Vigastada said 3. ja 4. kaelalüli, mistõttu ei olnud ta ise võimeline hingama ega ennast liigutama. Motivatsioon ja tahe olid ja on ka siiani küll suured, ent ka vigastus on suur ja sellest tulenevalt on noormehe olukorra parandamine väga kulukas.

Rasmus oli hingamisaparaadist täielikult sõltuv, mis eeldas igapäevast filtrite ja erinevate tarvikute vahetamist, et ei tekiks põletikku. Tänaseks on tehtud pisikesi positiivseid edusamme, kuid jätkuvalt on väga oluline ka füsio- ja tegevusteraapia, et taastuda parimal võimalikul viisil.

Mullu enne jõule oli eetris Kodutunde erisaade, kus koguti viie pere hulgas raha  ka Rasmuse taastusravi ja hingamistarvikute jaoks, kuid raha ega abivahendid pole veel nüüdseks 17-aastaseks saanud noormeheni jõudnud, selgus eilses uudistesaates Reporter.

Abikäe ulatas vajaliku trenažööri soetamiseks Lastefond, mille nõukogu otsustas, et toetab ka Rasmuse tegevusteraapiat ja füsioteraapiat .

Lastefoni juhatuse liige Siiri Ottender-Paasma ütles, et helistas jaanuaris heategevussaate Kodutunne tootja Kristi Loigole, kes lubas, et kuu jooksul saab trenažöör hangitud. Kahjuks pole pärast seda Loigo Lastefondiga ühendust võtnud, ütles Ottender-Paasma.

“No täiesti uskumatu! Kas oleme nüüd hoopis Lastefondile varba peale astunud? “Reporter” pani lihtsalt õhku ahmima!!! Jõulusaates tutvustasime viite peret, kellest neljale jõudsime vahetult enne koroona-aega ka appi minna. Siis pandi ka meid karantiini. Rasmus jäi ootele, kuid see ei tähenda, et pere osas tööd ei käinud,” kirjutab Kodutunde saatejuht Anneli Lahe sotsiaalmeedias.

Praeguseks on Kanal 2 esitanud Kristi Loigo kohta kuriteoteate ning lõpetanud  produtsendiga koostöö.

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background