Aasta naiskodukaitsja ja kaitseliitlane on selgunud

Janno Tamme ja Maili Antons; pilt: jarva.kaitseliit.ee

Reedel tähistas Järva malev Kaitseliidu 100. aastapäeva ning kuulutas välja aasta naiskodukaitsja ja kaitseliitlase tiitlite saajad.

Järva ringkonna aasta naiskodukaistjaks 2018 nimetati Roosna-Alliku jaoskonna tegevliige Maili Antons, kes on naiskodukaitse liige aastast 2012. Ta on kõikides oma tegemistes põhjalik ja kohusetundlik ning jagab oma teadmisi ka teiste naiskodukaitsjatega, olles baasväljaõpetel instruktor. Samuti on ta väga aktiivne nii koolitustel osalemisel kui ka kodutütarde ja noorkotkaste ettevõtmiste korraldamises.

Tal jagub energiat, et olla spordigrupi juht, vabatahtlik noortejuht, tantsida igal nädalal Järva ringkonna rahvatantsurühmas „Kõver Küünarnukk“ ja lisaks on ta kodukohas Aravetel aktiivne Anname Au kampaania läbiviija ning tema eestvedamisel tegutseb Aravetel kodutütarde ja noorte kotkaste rühm. Kõige muu kõrval omandas Maili Antons sellel aastal Kaitseliidu Koolis instruktori-treeneri kvalifikatsiooni ja on Kaitseliidu Koolis vabatahtlik instruktor.

Järva maleva aasta kaitseliitlaseks 2018 nimetati Paide üksikkompanii tegevliige kapral Janno Tamme, kes liitus Kaitseliiduga 2012. aastal venna soovitusel.

Ta on seadnud endale kindlad sihid ja läbinud laskeinstruktori kursuse õppelaskmise alal, instruktorikursuse, tulejuhi erialakursuse, Kaitseliidu laskeinstruktori kursuse lahinglaskmise alal ja nooremallohvitseride kursuse ning enda initsiatiivil osalenud taktikalise laskmise koolitustel ja läbinud IPSC kursuse. Lisaks tasemekursustele osaleb ja harjutab Tamme aktiivselt sõjalises väljaõppes ning vähetähtis ei ole administratiivne juhtimine kompanii juhatuse liikmena.

Janno Tamme märkimisväärne panus Järva maleva tegevusse on laskeharjutuste viimine uuele tasemele. Ta on võtnud olukorras, kus Järva maleval ei ole kõige paremad tingimused laskepaikade osas, endale südameasjaks laskepäevade korraldamise ja laskeoskuste arendamise ning panustanud sellesse väga palju oma vaba aega, teadmisi ja kogemusi.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background