Aasta õpetaja konkurss ootab kandidaate

Haridus- ja Teadusministeerium ootab kandidaate aasta õpetaja konkursile.

Ministeerium tunnustab haridustöötajaid ja hariduse toetajaid juba kaheksandat korda ning alates käesolevast aastast määratakse riiklik hariduspreemia lisaks senistele kategooriatele ka huvialaõpetajale ja senise ühe asemel antakse välja kuni kolm haridustöötaja elutööpreemiat.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles, et eriolukorras ja distantsõppe tingimustes on eriti oluline tunnustada kõiki Eesti haridustöötajaid, kes on pidanud täielikult muutma oma töökorraldust ja õpetamismeetodeid.

Aasta Õpetaja 2020 kümne kategooria parimatele määrab Vabariigi Valitsus riikliku hariduspreemia suurusega 10 000 eurot ning lisaks kuni kolm riiklikku haridustöötaja elutööpreemiat suurusega 65 000 eurot. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate.

Tunnustuse kandidaadid on viimase kolme aasta jooksul silmapaistvalt aidanud kaasa õpilaste individuaalsele ja sotsiaalsele arengule ning nende panus väärib esiletõstmist ja jagamist. Nad panustavad õppurite arengu toetamisse, koostöösse ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes.

Nominetide esitamise tähtaeg on pühapäev, 26. aprill kell 23:59.

Tunnustuse saajad kuulutatakse välja 3. oktoobril Alexela Kontserdimajas toimuval aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“, millest teeb otseülekande ka ERR.

Kõikide kategooriate statuudid ja kandidaatide esitamise vormid leiab SIIT.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background