Abaja metsapõlengul vajatakse vabatahtlike abi. Lisatud FOTOD põlengust!

Eile kell 11:27 sai Häirekeskus teate tulekahjust Järva vallas Abaja külas asuvas Alliku rabas.

Abaja ja Valila küla vahel asuvas Alliku rabas lõõmanud tulekahju suuruseks hinnati 20 hektarit. Kustutustöid teostati kolmes töölõigus, metsas oli kokku 50 kutselist ja vabatahtlikku päästjat Aravete, Jõgeva, Koeru, Paide, Põltsamaa, Türi ja Väike-Maarja komandodest ning Aegviidu, Järva-Jaani, Oisu, Sõrandu ja Väätsa vabatahtlikest päästekomandodest. Lisaks osales päästetöödel Politsei- ja Piirivalveameti helikopter.

Seoses põlenguga on appi oodatud ka vabatahtlikud. Sündmuskohal vett ei ole ja seda tuleb kustutustöödeks transportida kaugelt.

Kõik vabatahtlikud, kes saavad päästetöödel aidata, leiavad rakendust. Selga-jalga tuleb panna pikad tööpüksid, kummikud ja pikad, aga mitte paksud riided. Sündmuskohal tuleb olla kannatlik ja kutselised päästjad võtavad vabatahtlikud metsa kaasa.

Kogunemispunkt on Abaja külas. Sõita tuleb Merja Linnamäe poole ja pöörata mööda kruusateed paremale, kus on näha suitsusammast. Sealt leiab päästemasinate järgi päästetööde staabi ja ka päästejuhi.

Järvamaa operatiivkorrapidaja ja päästetööde juhi Anatoli Ivanovi sõnul oli õhtul tuul vaikne, kuid vahetas aeg-ajalt suunda, ent siiski oli lootust saada õhtuks tule levikule piir peale. Tulekahju lokaliseeriti kell 22:44, põlenguala ei suurenenud ja tuli hoiti kontrolli all.

Põlengualas ühtegi eluhoonet ei asu ja inimestele ohtu ei ole.

 


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background