Admiralimatk ootab osalejaid

Matk toimub pühapäeval, 17. veebruaril ja on pühendatud Eesti ühe kuulsamale mehele ja Vabadussõja hingele kontradmiral Johan Pitkale

Kaitseliidu Järva malev koos  koostööpartneritega, ootab taas vmatkalisi XIII admiral Johan Pitka mälestuseks pühendatud rahvamatkale. Matk toimub pühapäeval, 17. veebruaril ja on pühendatud Eesti ühe kuulsamale mehele ja Vabadussõja hingele kontradmiral Johan Pitkale.

Osalejad on oodatud Peetrisse 17. veeburaril kella 10-ks ja matk saab alguse Jalgsemal kell 11.00. Kõik muu on nii nagu eelnevatel aastatel.

Matka pikkus on ligemale 20 kilomeetrit ja lõppeb Peetris. Kellele see liiga pikk tundub, saab matkaseltskonnaga liituda Järva-Jaani kultuurimaja juurest alates kella 11.45-st. Järva-Jaanist liitujatele on matkatee pikkus ligemale 13 km.

Need, kes alustavad matka Jalgsemalt, saavad võimalusel jätta oma isikliku transpordi Peetri kiriku parklasse ja saada Jalgsemale Kaitseliidu poolt korraldatud transpordiga. Selleks paluvad matka korraldajad koguneda Peetrisse vahemikul kell 9.30-10.00. Kaitseliidu transpordiga sõit matka alguspunkti Jalgsemale toimub kell 10.00. Nimetatud sõidu vajadusest palutakse eelnevalt eelregistreerimisel teavitada. Korraldajad paluvad arvestada tulijatel sellega, et Kaitseliit pakub transpordi võimalust ainult Peetrist Jalgsemale.

Samuti pakutakse matkarajal kosutavat kuuma teed ja pirukaid, lõpp-punktis saab keha kinnitada sooja supiga. Selleks, et kõndimine lõbusamalt läheks, hoolitsevad selle eest noorkotkad ja kodutütred, tehes matkatrassil ülesannete punkte. Muidugi ei puudu ka matka viktoriin. Matka viktoriini auhinnakorvi paneb välja Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Matka korraldajad soovitavad osalejatel selga ja jalga panna ilmastikule sobivad ja mugavad riided ning jalanõud. Kaasa võib võtta oma sooja joogi ja suupisteid. Kui jõud teekonnal raugema peaks, siis saab matkaliste sabas liikuva väikebussiga lõpp-peatusesse sõita, veidi bussis jalgu puhata, vajadusel esmaabi saada. Kedagi maha ei jäeta ja kõik osalejad aidatakse teekonnalt Peetrisse.

Andmaks matkale rahvuslikku hõngu, palutakse kaasa võtta suuri ja väikseid rahvuslippe.

Matka osalustasu on 1 euro, mis tasutakse lõpp-punktis Peetris. Kaasa tuleks võtta ka eelnevatelt admiralimatkadelt saadud matkakaart, sest kõik templiga varustatud kaardid osalevad loosimisel. Matkakaart antakse ka kõikidele osalejatele, kes on esmakordselt matkal. Nende vahel, kes on osalenud kolm või enam korda, loositakse välja sepistatud Admiralimõõk.

Matkaliste eelregistreerimine lõpeb 10. veebruaril kell 23.59. Registreeruda saab kas Järva maleva valveteenistuse telefonil 717 9749 või internetikeskkonnas SIIN!

MATKA ORIENTEERUV AJAKAVA:
09.30-10.00 – matkaliste kogunemine (kes soovivad Kaitseliidu transpordiga Jalgsemale) Peetri kiriku parklasse. Väljasõit Jalgsemale kell 10.00.
10.30-10.45 – matkal osalejate kogunemine Jalgsemale
10.45-11.00 – matka avakõned Jalgsemal (lühitervitused, mälestuskorvid)
11.00 – matka start Jalgsemalt
11.45 – peatus Järva-Jaani kultuurimaja juures
alates 12:45 – kuuma tee ja piruka peatus
Alates 14.00st – osalejate registreerimine, soe supp ja auhindade jagamine Peetris Kareda Valla Majas
Orienteeruvalt 16.30 – matka lõpp

Matka korraldavad Kaitseliidu Järva malev, Naiskodukaitse Järva ringkond, Noorte Kotkaste Järva malev, Kodutütarde Järva ringkond koos oma koostööpartnerite Järva Omavalitsuste Liidu, Järva Vallavalitsuse, Järvamaa Spordiliidu ja Järvamaa Muuseumiga. 2018. aastal osales matkal 538 inimest, Admiralimõõga võitis Riina Uuk.

Täiendav info matka kohta:

Urmas Piigert
Kaitseliidu Järva maleva noorteinstruktor
Tel. +372 717 9717
Mob +372 525 3860
Mail urmas.piigert@kaitseliit.ee

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background