Ahula- Aravete jalg- ja jalgratta tee ehitus on saanud avalöögi

Foto: Maarja Kauge/Järva vald

Tänasest, 24. aprillist  algab Järva vallas Ahula- Aravete jalg- ja jalgratta tee ehitus. Teelõigu pikkus on 1942 meetrit ning see ühendab omavahel Ahula küla ja Aravete aleviku.

Lepingu kestvus on neli kuud, millest põhiehitusaega kaks kuud. Ehituse peatöövõtja on  AS Tariston, tellija poolset omanikujärelevalvet teostab FIE Taivo Kurg, tellija esindaja objektil on Järva valla teede spetsialist Helle Salum. Töid rahastab Järva Vallavalitsus.

Järva vallavanem Rait Pihelgas: „Juba täna löödi tegelikult kopp maasse. Teede spetsialist Helle Salum on kinnitanud, et Ahula – Aravete jalg- ja jalgratta tee ehitus lõppeb esialgsetel andmetel juba jaanipäeval. See tähendab seda, et alates 2020 suve keskpaigas saab jalutada või sõita rattaga ohutult Ahulast Aravetele.”

„Minul on küll väga hea meel, et lõpuks saan turvaliselt minna poodi ja oma lastele külla kasutades selleks jalgteed. Siiani olen trotsinud reka möödasõitudest tulevat tuult ja lootnud, et kõik juhid tegelevad sõitmisega, mitte ei aja silmadega rida nutiekraanilt,” sõnas Ahula küla elanik Merike.

Ehitatav teelõik ühendab teekonna, mis läbib Kaalepi küla, Seidla küla, Ahula küla ja Aravete aleviku ning mille kogupikkuseks on ligi 8 kilomeetrit.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background