Ajakeskus Wittenstein korraldab üle-eestilise aktsiooni

Pilt on illustreeriv. Foto: Maarja Trauss

Ajakeskus Wittenstein kutsub kõiki osalema 22. aprillil toimuval üle-eestilisel aktsioonil Jüriöö Märgutuled 2020, mille eesmärk on näidata, et Eestimaa küla elab. Kell 21.00 süttib Eestimaa südames asuva Paide kindluse vahitornis märgutuli, mis kutsub eestlasi üle kogu maa süütama koduhoovides jürituld.

22. aprill tähistatakse maarahva tähtsaima püha, jüripäeva algust. Kui algselt tehti jürituld huntide ja kurja peletamiseks, siis 1343. aasta jüriööl sai sellest märgutuli suure ülestõusu alguseks.

„Praegusel muutlikul ajal on olulisem kui kunagi varem pöörduda tagasi oma juurte juurde ja väärtustada maarahva traditsioone, mis on aidanud Eesti rahval rasked ajad üle elada,“ selgitas Ajakeskus Wittenstein juht Ants Hiiemaa ja lisas: „Märgutule süütamisega näitame, et suudame ühte hoides, aga ka siis kui üksteisega pole võimalik kohtuda, keerulise aja üle elada. Näitame selle algatusega üheskoos, et Eestimaa küla elab!“

Kuidas toimida, kui soovid Jüriöö Märgutuledest osa võtta:

-Märgi oma tulekoht kodulehel www.jüriöömärgutuled.ee.
-Süüta 22. aprilli õhtul kell 21.00 oma koduhoovis lõke, tõrvik, küünal või muu märgutuli. Seejuures järgi tuleohutuse nõudeid.
-Väldi kogunemisi ja käitu vastavalt Terviseameti 2×2 nõudele.
-Postita foto või video märgutulest Facebooki lehele Jüriöö Märgutuled või saada meiliaadressile jyrioo@wittenstein.ee.

Rohkem infot SIIT!

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background