Ajakeskuse taevakorrusel uitavad trollid

Foto; Ajakeskuse restoran Ajastute Toidud/Fb

Paide Vallitorni taevakorrusele kolisid üheks kuuks trollid.

Tegu on kunstniku ja raamatuillustraatori Pille Tammela loominguga, millega saab tutvuda alates 17. septembrist 17. oktoobrini Ajakeskuse Wittenstein galeriis.

17. septembril kell 16 avatav väljapanek kannab pealkirja „Uitamised sinimetsas“.

Eksponeeritavad teosed on loodud viimastel aastatel, enamus käesoleval aastal.

Näituse teema püsib muinasjutuline ning peategelasteks trollid. Õieti on nimetus trollid ehk pisut tinglik, kuna eeskätt on need olevused Tammela loomingus siiski vägagi positiivsed ja heatahtlikud.

Algselt on trolliidee imbunud Pille Tammela loomingusse Põhja-Norra inspireerivast keskkonnast, kus ta üheksakümnendatel õppis. Legendi järgi on trollid neljasõrmelised ja neljavarbalised, suurte kõrvade ja ninadega tegelased, hõredavõitu hammaste ja rumalavõitu olemisega. Kunstnik on neid omatahtsi veidi koolutanud, ikka omasemaks ja kodusemaks. Kui Norras on trollid suured ja mürakad ning Rootsis pisikesed, siis Tammela loodud trollirahvas on hoopis justkui eestipärasem. Enamasti hõbevalgete juuste ja heledate silmadega rahulikud olevused annavad Tammela sõnul talle vabaduse vahendada emotsioone, mis on pigem aimatavad, kui nähtavad.

Pille Tammela (sündinud 1971) on kunsti õppinud Tartu kunstikoolis, Põhja-Norra Heimly rahvaülikoolis ja Põhjamaade kunstikursustel. Tartu Ülikooli maalikunsti eriala lõpetas ta 1998. aastal. Pille Tammela on illustreerinud tuntud kirjanikest näiteks Heiki Vilepi, Lehte Hainsalu, Leelo Tungla, Mari Saadi teoseid. Tammela on aastast 2006 Tartu Kunstnike Liidu liige.

Ajakeskuse taevakorrusele loodud sinimetsas saab muinasjutulisi trolle uudistada kuni 17. oktoobrini. Külastamisvõimalus kolmapäevast pühapäevani kell 10-18. Näituse valmimist on toetanud Tartu Kultuurkapital.

P. S Huvilistel on võimalik ka mõni kaunis maal endale päriseks soetada.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background