Ajakeskuses on avatud tuntud fotograafi mälestusnäitus

Novembris on huvilistel võimalus külastada Ajakeskuses Wittenstein  avatud legendaarse fotograafi ja filmioperaatori Peeter Toominga (1939-1997) retrospektiivnäitust “Mees valgel hobusel”.

Värskelt avatud näitus on pühendatud Peeter Toominga 80. sünniaastapäevale ning tutvustab valikut autori originaaltöödest. Peeter Toominga “visuaalne käekiri” lähtub tungist oma kaadreid “subjektiveerida” optiliste, geomeetriliste või tonaalsete distorsioonide abil. Enamasti toimus see lainurkoptika ja spektraalfiltrite kasutamisega – tulemuseks kujutise perspektiivi jõuline muutmine ja pildi osade vahel “ebaloogilise” suurusvahekorraga koosluste loomine.

Märgatav on järjekindel poolehoid suurte, süngete ja mustade pindade suhtes; samuti leidub midagi väga temalikku ka pildiobjektide kontuurides. Talumajade raskelt looklevaid katuseid, töntsakaid puid, kivirahne või lopsakaid pilvekooslusi ümbritseb neid tuttav pahklik äärisjoon. Tihti kultustas Tooming kaamera või käsitöö abil ka rebenenud ja kärisenud vorme.

Tuntud fotograafi mälestusnäitusega saab Ajakeskuse Wittenstein restoranikorrusel tutvuda kuni novembri lõpuni.

Külastamisvõimalus K, N, P 11.00-18.00 R, L 11.00-21.00.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background