Alanud on järgmise aasta laulu- ja tantsupeo ideekavandite konkurss

Foto: Katre Nukka

Järvamaa Omavalitsuste Liit kuulutas välja Järvamaa 2020. aasta laulu- ja tantsupeo ideekavandite konkursi.

Paides toimuva Järvamaa 2020. aasta laulu- ja tantsupeo kunstiliseks teostamiseks on oodatud ideekavandid peo sisu ja vormi kohta. Ideekavand tuleb esitada kirjalikult vabas vormis, mis kirjeldab Järvamaa 2020. aasta laulu- ja tantsupeo programmi (kuni kaks A4 lehte).

Ideekavandis peavad olema välja toodud peo repertuaari põhimõtted ja esialgne (näidis)repertuaar, kooride, tantsurühmade ja puhkpilliorkestrite kaasamise viis ja maht, programmi kunstiline terviklikkus ja  kujunduse lähtealused. Esitatav materjal peab olema vajadusel kättesaadav ka elektrooniliselt.

Ideekavandeid hindab Järvamaa Omavalitsuste Liit, kaasates valdkonna spetsialiste.

Parimaks tunnistatud idee autoriga peetakse läbirääkimised peo kunstiliseks teostamiseks. Ideekavandi autor peab olema valmis oma idee kooskõlastamiseks ja tasakaalustamiseks, lähtudes tegelikest võimalustest. Idee peab olema Järvamaa tingimustes reaalselt teostatav.

Preemiafondi suurus on 250 eurot. Järvamaa Omavalitsuste Liidul on õigus jätta parima ideekavandi preemia välja andmata ja jagada preemiafond ergutuspreemiateks. Konkursile esitatud töid on korraldajatel õigus kasutada ka osaliselt.

Konkurss on anonüümne, seega tuleb konkursil osaleja nimi ja kontaktandmed lisada eraldi suletud ümbrikus koos idee lavastaja nimega, kui autor iseennast sellena ei määratle.

Ideekavand märgusõnaga „Järvamaa laulu- ja tantsupidu 2020” tuleb esitada Järvamaa Omavalitsuste Liitu aadressile Pärnu 52, Paide, hiljemalt 3. juuli kella 15ks.

Lisainfot jagab Järvamaa Omavalitsuste Liidu kultuurikoordinaator Eva Linno telefonil 53015930 või e-posti aadressil koeru.kultuurimaja@jarva.ee.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background