Albu koolilapsed võitsid filmifestivali peapreemia. VIDEOLINK!

Nädalavahetusel lõppes filmifestival Kino maale, mille raames näidati erinevaid filme kõigis 15 maakonnas, nii haridus- ja kultuuriasutustes kui ka rongides ja bussides ning toimus animatsioonikonkurss ja –koolitus koolilastele, noortele ja ajateenijatele.

Laste ja noorte animatsioonivõistlusel pälvis peapreemia film „Tõnni elumuutused“, mille panid kokku Albu Põhikooli õpilased Romi Tammleht, Chris Caspar Sommer, Mari-Leen Talpas ja Agnete Viru.

Parima loodustemaatilise filmi pealkirjaga „Igas heas on midagi halba, igas halvas midagi head“ tegid Anna Maria Praks, Kaarin Rannu, Grete Roos ja Heleriin Gunin samuti Albu Põhikoolist.

Albu noorte filmitegijate juhendaja on Kersti Liivak.

Kokku oli festivali kavas kaheksa põhi- ja kaks eriprogrammi, üks dokumentaalfilm ning lisaks animatsioonikoolitus ja –konkurss koolilastele, noortele ja ajateenijatele. Koolitusest võttis osa 74 last ja noort ning 23 ajateenijat Eestist ja Suurbritanniast, kes lõid kokku 30 animatsiooni kogukestvusega 23 minutit.

Filmifestivali Kino maale peafookus oli tänavu Heiki Ernitsal, kes tähistas käesoleva aasta märtsikuus oma 65. sünnipäeva.

Laste ja noorte filmikonkursi töid saab vaadata siit: SIIN.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background