Albu noored pälvisid filmifestivali peapreemia

Nädalavahetusel lõppes filmifestival Kino maale, mille raames näidati erinevaid filme kõigis 15 maakonnas ligi 100 näitamiskohas enam kui 17 000 inimesele ning lisaks toimus animatsioonikonkurss ja –koolitus noortele ja ajateenijatele.

Laste ja noorte animatsioonivõistlusel pälvis Grand Prix film „Lilli ja Lalla“, mille panid kokku Albu Põhikooli õpilased Liisa Babak, Mia Mänd ja Luiis-Arabella Kütismaa.

Parima futuristliku filmi preemia said samuti Albu Põhikooli õpilased Romi Tammleht ja Kadili Arula filmi eest „3 matkalist“.

Albu noorte filmitegijate juhendaja on Kersti Liivak.

Filmifestival Kino maale keskendus tänavu Taani filmikunstile. Esmakordselt olid kavas lühimängufilmid ja uue tegevusena filmiteemaline filateelianäitus Tapa Kultuurikojas. Animafilme näidati enam kui 100 erinevas Eesti haridus- ja kultuuriasutuses, 12 GoBus’i bussis ja viies Elroni rongis. Festivali kavas oli kokku 10 põhi- ja 2 eriprogrammi.

Koolitustest võttis osa üle 85 koolinoore ning 28 ajateenijat, kes lõid kokku senise arvulise tippmargina 45 animatsiooni kogukestvusega ligi 40 minutit.

Festivalil tehtud filme saab vaadata veebilehelt www.kinomaale.ee/tootoad.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background