Algab üleriigiline mardi- ja kadrisantide rahvaloendus

www.mardipaev.com

Eesti Folkloorinõukogu koostöös Rahvakultuuri Keskusega korraldab üleriigilise sanditamistraditsioone elavas kasutuses ja au sees hoidva aktsiooni „Hakkame santima!“ raames mardi- ja kadrisantide rahvaloenduse, mille eesmärk on teada saada, millistes Eesti piirkondades enim mardi- ja kadrisante ringi jookseb.

Aktsiooniga „Hakkame santima!“ soovitakse populariseerida meie oma ägedaid sanditamiskombeid ning olukorrast parema ülevaate saamiseks korraldamegi mardi- ja kadrisantide rahvaloenduse. Mardi- ja kadrisandijooksmine on koos sõprade või sõpruskonnaga lõbus sügisene ettevõtmine, samas ka oluline osa meie kultuuripärandist,“ ütles „Hakkame santima!“ aktsiooni eestvedaja Kati Taal.

„Mida rohkem mardi- ja kadrisante end kirja paneb, seda parema ülevaate mardi- ja kadrisandijooksmise seisust üleriigiliselt saame,“ lisas Taal.

Kõik mardi- ja kadrisandid on oodatud end kirja panema aktsiooni kodulehel.

„Hakkame santima!“ aktsiooni kulminatsiooniks on rahvusvaheline festival koos 24. novembril toimuva üle-eestilise kadrisandijooksmisega, mille raames viiakse läbi ka mardi- ja kadrisantide rahvaloendus.

Aktsioon „Hakkame santima!“ toimus esimest korda möödunud aastal mardipäeval, tänavu on võetud fookuseks kadripäev ja kadrisantidega seotud kombestiku sügavam tutvustamine.

„Hakkame santima!“ lõppeb sel aastal suure kadripeoga 25. novembril Pärimusmuusika Aidas Viljandis, kus saab kohtuda läti, vene, isurite, eesti ja teiste rahvaste sanditajatega.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background