Algas õpilaste mobiilimängu konkurss

Foto maavarade rändnäituselt “Mineraalid-superstaarid. Maa alt koju!

Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut kuulutas välja koolinoorte mobiilimängu konkursi, mille võidutöö saab rahvusvahelise rändnäituse “Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju” interaktiivseks osaks. Konkursile on oodatud osalema kõik programmeerimise huvilised õpilased kas individuaalselt või kaheliikmelistes meeskondades.

TalTechi geoloogia instituudi teaduri Rutt Hintsi sõnul tuleb konkursil osalemiseks programmeerida üks maapõueteemaline nutimäng. “Konkursitööks sobivad teemad on universumi ja elementide teke, maateadus, metallid ja mineraalid ning nende kasutamine igapäevaelus. Oluline on meeles pidada, et mängu sisu sobiks erivanuses külastajale ja vastab teaduslikele faktidele. Julgustame noori oma fantaasiat tööle panema, uurima maapõue ja saada osa põnevast võistlusest, mille võidutöö jõuab Prantsusmaale, Belgiasse, Soome ja Portugali näitusekülastajateni,” innustas Hints.

Parimad mängud selgitab välja žürii, mis koosneb mängude arendajatest ja maapõue valdkonna spetsialistidest. Auhindu jagatakse nii kõige kasutajasõbalikuma kui ka õpetlikuma sisuga mängule. Parim mäng läheb koos näitusega rändama Euroopasse, kus näituse külastajatel on võimalus sellega mängida.

Õpilased saavad esitada mänge konkursile kuni 30. aprillini ning võitjad kuulutatakse välja 9. mail.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background