Amserv hakkab toetama Järvamaa Kutsehariduskeskuse autoeriala õppureid

Foto: Amserv Paide

Tugev konkurents tehnoloogia ja inseneeria valdkonnas on pannud ettevõtted omavahel järelkasvu nimel varasemast veelgi enam pingutama. Selle tulemusel paneb Amserv noorte meelitamiseks autoerialadele Järvamaal välja 1000 euro suuruse stipendiumi.

Amservi Paide esinduse juht Olev Põldme sõnas Järvamaa Kutsehariduskeskuse direktori Rein Oseliniga sõlmitud stipendiumilepingu allkirjastamise kohta, et ettevõtte stipendium on mõeldud eeskätt autoeriala õppijate motiveerimiseks ja järelkasvu kindlustamiseks.

„Stipendiumi eesmärk on suurendada autoerialade nagu autotehniku ja –diagnostiku eriala õppijate motivatsiooni õpingute edukaks jätkamiseks,“ märkis Põldme. „Mõistame, et peame oma tulevase asjatundliku personali ettevalmistamiseks juba praegu panustama ja seetõttu tahame kutseõppeasutustele toeks olla,” lisas Põldme. Tulevane stipendiaat saab lisaks stipendiumirahale ka praktikakoha üle Eesti asuvates Amservi kaasaegsetes teeninduskeskustes.

Järvamaa Kutsehariduskeskuse direktor Rein Oselin rõhutas Amservi ja kooli vahelise stipendiumilepingu osas, et kutseõpe ilma ettevõtjate aktiivse osalemiseta ei saa eksisteerida. “Eriala propageerimise ja õppijate motiveerimisele lisaks saab kool uut informatsiooni – see on aga õppe pideval kaasajastamisel hädavajalik,“ selgitas Oselin.

Stipendium määratakse ühe õppeaasta jooksul ühele Järvamaa Kutsehariduskeskuse teise kursuse autoeriala õpilasele, kes on avaldanud toetuse saamiseks soovi ja kelle on kool esitanud nominendiks. Tänavu osutus stipendiumi saajaks Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Raul Sims. Amserv maksab õpilasele 1000 euro suuruse stipendiumi välja kümne kuu jooksul.

Enne stipendiumi väljaandmist said autoeriala õppurid osaleda ka valdkonna tulevikku vaataval loengul, kus Amservi personalijuht Kadri Lutus rääkis lähemalt sektori tuleviku tööjõu trendidest ning Amservi järelteeninduse juht Ahti Aasala tutvustas Toyota hübriidi tehnoloogiaid.

Stipendiume välja andev Amserv tegutseb 1992. aastast ja on üks suuremaid autode müügi- ning teenindusettevõtteid Baltimaades. Amservil on Eestis ja Lätis 9 autosalongi, mis müüvad ja teenindavad automarke Toyota, Lexus, Opel ja Peugeot. Amservis töötab ligi 400 inimest.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background