Andres Põllu: väikerahva ainus pääsetee on rahvuslus

Foto: Mati Palmet

Kuigi EKRE oli varem teatanud oma mitteosalemisest Arvamusfestivalil, oli täna Vanalinna kohviku hoovis siiski arutelu käimas. Kuulajaid oli paarkümmend, sest segastel asjaoludel oli ajakirjanduse kaudu jäänud toimuvast informeerimata. Kohaletulnud seltskond aga kuulas vestlust suure huviga ja oli enamasti esimejatega sama meelt.

Teemaks oli peavoolu meedia ja sõltumatu meedia roll ja võimalused.  Publiku ees istusid Jaak Madison, Priit Põder, Kalle Grünthal ja Andres Põllu.

Toodi rohkesti näiteid juhtumitest, kus meediaväljaanded olid käitunud kallutatult ning tõdeti, et kaasajal on alternatiivmeedial olemas oma võimalused, et vajalik info edastada. Avaldati lootust, et see võtab lõpuks ka peavoolumeedial käest võimalused mõningaid liikumisi või teemasid boikoteerida.

Koosviibimise lõpuks pidas Andres Põllu emotsionaalse kõne. Kõigepealt andis kuulajatele teada, et ta ei ole astunud EKRE liikmeks , sest erakond on tema arvates rahvusküsimuses liialt leebe. “Mina olen nats,” tutvustas ta ennast provokatiivselt, lisades: “olen seda ka raadioeetris otsesaates öelnud, mille peale mõni sotsiaaldemokraat oleks peaaegu püksid täis teinud!” Andres Põllu hinnangul on väikerahva ainus tee püsimajäämiseks just rahvuslus. Ta soovitas selles küsimuses eeskuju võtta juutidest, kelle rahvuslus on aidanud neil kõigest hoolimata alles jääda, sälitades oma rahvuse ja kultuuri.

Arutelu Kesklinna kohviku hoovis toimub ka laupäeval algusega kell 10. Siis arutletakse kohtureformi teemadel ja seda väitlust ootab pikisilmi pikaajalise juristikogemusega Kalle Grünthal, kelle hinnangul on enamusel inimestest olnud kohtuga kokkupuuteid ning teema kõnetab eeldatavasti paljusid.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background