Anna kihelkonna aastapäevasündmustele pannakse punkt

Pühapäeval toimub Anna kirikus lõikustänupüha kontsert-jumalateenistus, millega pannakse punkt Anna kihelkonna 335. aastapäeva tähistamise sündmustele ja tänatakse nende läbiviijaid.

Kihelkonna aastapäeva tähistamist alustati varakevadel Anna vana ajaloolise kalmistuosa korrastamisega. Juulikuus peeti Anna kihelkonnas elanud inimeste mälestuspäeva, kus nimeliselt mälestati ajaloo- ja kultuuritegelasi, kes Anna kihelkonnas on elanud ning avati mälestusplats ja -pink kõikidele Anna kihelkonnas elanud inimestele.

Septembri alguses korraldasid MTÜ Purdi Külaselts ja Anna Vaba Aja Maja kihelkonna külades autoorienteerumise, millest osavõtjad tutvusid Anna kihelkonna külade ja sellega, mis seal varem olnud on. Õhtusel rahvapeol Purdi rahvamajas sai näha Kose Näiteseltsi humoorikat näidendit „Lullatoorium“ ja tantsuks mängis ansambel Parvepoisid.

8. septembril seati kirikusse üles näitus „Anna kihelkonna aja lugu“, mille koostas ja mida uuendas Elle Näppo. Tänujumalateenistusel esines Tartu Arsise käsikellade ansambel ning Anna Vaba Aja Majas söödi sünnipäevatorti ning vaadati filmi Anna kihelkonnast.

Lõikustänupüha kontsert-jumalateenistus Anna kirikus algab pühapäeval, 13. oktoobril kell 12. Üles astuvad Türi Muusikakooli tšelloõpilased Helen Oti juhendamisel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background