Annetamistalgud ootavad osalema

Täna toimuvad Eesti esimesed annetamistalgud.

Üle Eesti leiab aset 111 üritust ja kampaaniat, millega vabaühendused koguvad toetust erinevate ühiskondlike probleemide lahendamiseks.

Annetamistalgute korraldaja Helen Talalaev ütles, et üle maailma kogutakse Giving Tuesday nime all tuntud algatuse käigus annetustena kümneid miljoneid eurosid. Esimeste annetamistalgute eesmärgiks on ennekõike see, et paljud inimesed saaksid positiivse esimese annetamiskogemuse, teised jälle paremini läbi mõelda, kuidas oma annetustega võimalikult palju head teha.

Talgutel leiab algatusi nii väikesaartel, kohalikes kogukondades kui ka üle-eestilisi annetuskampaaniaid. Näiteks Keri Selts kogub annetusi vabatahtlike saarevahtide tegevuse toetamiseks Keri saarel, vähiravifond Kingitud Elu kogub annetusi Ida-Virumaa kaubanduskeskustes, SOS Lasteküla Eesti Ühing kutsub ülikoole, koole ja lasteaedasid üles osalema nende heategevuslike postkaartide müügis, Türi Kogukonnaselts kutsub Konna-majja külla ning Muhu Pärandikool kutsub toetama oma raamatupoe loomist.

Swedbank kahekordistab täna kõik annetuskeskkonnas „Ma armastan aidata“ tehtud annetused.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga.

Kõik talgud leiab talgukaardilt veebilehel www.annetamistalgud.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background