Apteekrid paluvad mõistvat suhtumist

Pilt: pistik.net

Eesti Apteekrite Ühendus saatis välja pressiteate, milles palutakse apteekrite suhtes mõistvat suhtumist.

Pärast seda, kui Hiinas puhkes koroonaepideemia, osteti üle maailma massiliselt kokku näo kaitsemaske. Selle tulemusena ei ole kahjuks ka Eesti apteekidest juba mõnda aega võimalik kaitsemaske osta.

Nii nagu teised tervishoiutöötajad, kannavad ka apteekrid maske nii enda kui ka apteegi külastajate kaitseks. Kuna apteekrid puutuvad iga päev kokku sadade inimestega, kes kõik võivad olla potentsiaalsed viirusekandjad, on riik kaitseväe reservist eraldanud apteekritele näo kaitsemaske. See on aga kaasa toonud apteegikülastajate pahameele: apteekrid saavad ebaõiglast kriitikat selle pärast, et kannavad näo kaitsemaske, ent ei saa neid soovijatele müüa.

Ravimeid tohib müüa vaid sellealase haridusega inimene ning vältimaks olukorda, kus apteegid peavad töötajate haigestumise tõttu uksed sulgema, on äärmiselt oluline, et apteekrid kasutavad isikukaitsevahendeid nii enda kui patsientide kaitsmiseks.

Eesti on täna olukorras, kus perearstid ja haiglad on lõpetanud plaanilised vastuvõtud. Väga suur osa elanikkonnast vajab aga samas midagi apteegist, mis paneb apteegid suure surve alla ja mitmekordistab apteekrite töökoormust.

Apteekrite ühendus palub Eesti inimestelt mõistvat suhtumist ja hoolimist – apteekrid annavad endast maksimumi, et ravimid oleksid kõikidele kättesaadavad. Seejuures on apteekrid kõige ligipääsetavamad esmatasandi tervishoiutöötajad, kes aitavad inimesi lisaks ravimeid puudutavatele küsimustele ka kergemate tervisemurede korral.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background