Arvamusfestival hoiab keskkonnasõbralikku joont

Foto: Kermo Vahula

Järgmisel nädalal Paides toimuva 7. arvamusfestivali juhtmõte on tulevik, mitmetes aruteludes tuleb juttu meie planeedi väljakutsetest ning noortega peab kliimadialoogi president Kersti Kaljulaid.

Festival hoiab läbivalt keskkonnasõbralikku joont, seda nii toitlustuse korraldamisel, ala ülesehitusel kui omatoodete puhul.

Festivali toitlustajad kasutavad korduvkasutatavaid või biolagunevaid toidunõusid ning jooke pakutakse Topsiringi topsidest. Nii külastajatel, aruteludes osalejatel kui vabatahtlikel soovitatakse kaasa võtta oma joogipudel, mida saab festivali alal veega täita. Prügi kogutakse liigiti ning seejuures on abiks festivali rohesaadikud.

Arvamusfestivali särgid loob väärtustava taaskasutuse meetodil rõivadisainer Reet Aus, festivali plakati pildiga kandekotid valmistab erivajadustega inimestele tööd pakkuv ettevõte MTÜ Töötoad tekstiilijäätmetest, puidust kõrvarõngad ja prossid on käsitööna valmistatud ja värvitud, märkmikud tehtud taaskasutatud paberist ning festivali sümboolikaga veepudelid on korduvkasutatavad ja BPA-plastiku vabad.

Arvamusfestival toimub juba järgmisel nädalavahetusel, 9. ja 10. augustil ning toob kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et läbi tasakaaluka arutelu luua paremat arusaamist iseendast, teineteisest ja maailmast.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background