Arvamusfestival tõi Paidesse 9000 inimest

Laupäeval lõppes 7. Arvamusfestival, mis tõi Eestimaa südamesse kokku tuhandeid inimesi Eesti erinevatest kogukondadest.

Kahe päeva jooksul toimus üle 160 arutelu eesti keele tulevikust energiapöördeni ning arvamust sai avaldada mitmel moel, ka lauldes. Aruteludes osales üle 700 kutsutud osaleja ja arutelujuhi ning kahel päeval külastas festivali 9000 inimest. Arvamusfestival sai teoks tänu 300 vabatahtliku tööle.

Festivali eestvedaja Maiu Lauringut rõõmustas, et esimesel päeval festivali kosutanud padusadu inimesi ei peletanud, vaid tõi hoopis katuste alla kokku ja lõi hubase õhkkonna kogu festivaliks.

Eesti rahvusülikooli 100. sünniaastal pööras tulevikuteemaline arvamusfestival tähelepanu teadlastele avalikus arutelus. Tartu Ülikooli, Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Vabariik 100 alal arutati nii eesti teaduskeele tuleviku, inimvõimete piiride kui eesti kombe- ja väärtusruumi üle. Värske teaduse alal kõlas mõte, et teaduse eesmärk ei pea olema otseses seoses kasumiga, teadusalal seoti tugevalt akadeemiat ja ettevõtlust. Mõlemal alal oldi ühel meelel, et teaduse suurem eesmärk on valdkonnaülene koostöö.

Arvamust oli festivalil võimalik avaldada mitmel moel. Valijad sai poliitikutega silmast silma kohtuda #säutsukohtingul ning teineteiselt kolme minuti jooksul küsimusi küsida ja vastuseid saada. Eesti keele ja meele alal toimus ühislaulmine, kus eestlastele tuttavaid laule laulsid koos nii vanad kui noored. Arvamusfestival viis läbi demokraatriatrenne, kus sai teadvustada ja tugevdada demokraatias vajalikke oskusi.

Järgmine Arvamusfestival toimub Paides 2020. aasta 7. ja 8. augustil.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background