Automatkad kutsuvad Järvamaad avastama

03/06/2020

Tagasi

 

Tänasest avanes „Ole Eestis“ virtuaalne teejuht, mis pakub kodumaal puhata soovivatele peredele, armunud paaridele ja sõpruskondadele välja igas maakonnas kolm erineva pikkusega automatka marsruuti.

Automatkad on valminud Eesti  kütusefirma Olerex eestvedamisel, Järva maakonna marsruute aitas kohendada Järvamaa turismiinfokeskus.

Järva maakonnas nagu ka teistes maakondades on planeeritud kolm erinevat teekonda, mille vahel reisiseltskond saab valida. Esimene neist on läbitav orienteeruvalt poole päevaga, teine ühe päevaga ning kolmas paari päevaga. Tegu on hinnanguga, sest kohas, kus üks pere veedab veerand tundi, võib leida teine pere väärtuslikku avastamist mitmeks tunniks. Automatkade trajektooridele pandi ühtekokku ligi 200 Eestimaa paika, teiste seas looduse meistriteoseid, soo- ja matkaradu, ujumiskohti, arhitektuuripärleid, heas mõttes kiiksuga külakohti ja legendide sünnipaiku.

Järva maakonna poolepäevane automatk kestab 38 km, päevane 142 km ja kahepäevane 205 km. Nädalavahetuse matk sisaldab järgmisi sihtpunkte: Paide linna seinamaalingud, Türi elamuspark ja võrgumaailm, Väätsa looduskaitseala, Käru muuseum, Hindreku talu, Norra allikad, Järva-Jaani vanatehnika varjupaik, Rava tammik, Albu mõis ning Simisalu-Matsimäe loodusrada. Automatk algab Olerexi Paide juurest ja põikab läbi ka Türi ning Järva-Jaani tanklast.

„Meie soov on anda inspiratsiooni ja tutvustada põnevaid paiku,“ selgitas kampaania ellukutsuja, Olerexi tegevjuht Piret Miller. „Automatkadesse tuleb suhtuda loominguliselt – võib liikuda soovitatud trajektooril, võib noppida endale meelepäraseid punkte või kombineerida mitut maakonda, peaasi, et reisiseltskonnal oleks lõbus, inimesed näeksid erilisi paiku ja kogeksid emotsioone, mida tavaliselt pakub reis mõnda teise kultuuri- või loodusruumi,“ rääkis Miller. „Isegi lähem kodukant võib pakkuda üllatusi. Meie matkad annavad kasulikke vihjeid, aga vastu palume reisijatelt, et nad suhtuksid kõigisse paikadesse ja kohalikesse inimestesse hoolivalt.“

Kuna automatk kätkeb endas kulusid, saavad reisimängust osavõtjad koguda iga maakonna Olerexi tanklates virtuaalseid templeid ning võita erinevaid auhindu. Peaauhindu on kokku kolm, sest täpselt kolm reisimängust osavõtjat võidab terveks aastaks kütusevaru.

Automatkad leiab kahes keeles (eesti ja vene) siit: www.oleeestis.ee.

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background