Automudelistid said hooaja esimesed tuleristsed

19/10/2020

Tagasi

Foto: Tarmo Alt

Paide RC meeskonna 1/10 elektribagide poisid said 17.oktoobril korralikud tuleristsed selle hooaja esimesel võistlusel Väike- Maarjas.

Lauri Punapart, Roonald Rikberg, Kert Rohtärv ja Andreas Avloi startisid antud võistlusklassis esmakordselt. Randolf Alt on selles klassis Eestis juba tuntud sõitja ja mõnikord ka võitja.

Osalejaid oli üle Eesti kokku 42.
Seekord oli võistluste formaat muudetud ja nõudis võistlejalt pidevalt 100 % pingutust. Kõik sõidud olid olulised ja vigu ei saanud endale lubada. Nii oli näiteks vaid üks finaalsõit tavapärase 2- 3 sõidu asemel.

“Paide uustulnukad täitsid oma peamise ülesande- saada võistlustest esmane kogemus ja proovida nii oma uut kokkupandud autot, kui ka ennast uutes võistlustingimustes. Nende jaoks oli see üsna järsk üleminek umbes 3 korda kiiremate autode juurde. Arvestades, et poisid olid oma uusi autosid saanud sõidutada vaid ühe kuu jagu, läks esimene võistluskord hästi”, ütleb poiste juhendaja Tarmo Alt.

B – finaalist jäi väga napilt välja Lauri. Seega startis C – finaalis kolm Paide RC sõitjat: Lauri, Kert ja Roonald. Lauril kahjuks katkes sõit tehnilise viperuse tõttu esimesel ringil. Kert võttis C finaali 1. koha ja Roonald 2. koha.

“Andreas sai oma auto kätte teistest poistest oluliselt hiljem ja ilmselt seetõttu on ka tema sõit esialgu veel ebakindlam. Samas sai ta juba võistluste käigus oluliselt kogemusi juurde ja vaatamata tehnilistele äpardustele võitles endale välja D-finaali 1. koha”, ütles tarmo Alt.

“Randolfi päev algas aga võistlusrehvide koju unustamisega. Õnneks sai selle probleemi mõningase kombineerimisega kohapeal lahendatud. Kuna rajal oli võistluste jaoks muudatusi tehtud oli vaja leida autole ka uus seadistus. Samuti oli paar muud tehnilist probleemi. Õnneks said kõik probleemid lahendatud ja viimase kvalifikatsioonisõidu ning samuti finaali võitis Randolf Alt kindlalt teenides teatud sõidumanöövritega ära ka kogenud mudelistide aplausi ja kiidusõnad”.

Võistluste video on nähtav SIIN

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background