Automudelistid võtsid mõõtu

Foto: Tarmo Alt

Laupäeval sai Rakvere Mudelihallis avalöögi elektrimudelautode võistlussari algajatele automudelistidele, kus mõõtu võtavad noored mudelistid üle Eesti, kes on võistelnud vähem kui kaks hooaega.

Võisteldakse standartsete 1:18 suuruses mudelitega, et kõikidel osalejatel oleks võimalikult võrdsed tehnilised tingimused.

Juunior-liiga 1. etapil oli kohal 28 võistlejat ja Paidet esindas 5 mudelisti. Pika võistluspäeva jooksul läbitud treeningsõitude ja kvalifikatsioonide tulemusel suutis end kõige tugevamate klassi ehk A-finaali 8 parema sekka võidelda neist 4.

Pingelises ja keerulises A-finaalis jäid Paide poisid napilt kolmikvõidust ilma. 1. koha saavutas Roonald Rikberg, 2. koha Lauri Punapart ja 4. koha Kert Rohtjärv. Esimest korda A-finaali pääsenud Andreas Avloi saavutas 6. koha ning Türi noormees Ats-Kristjan Kasemägi 8. koha.

Uustulnukana tegi Ken-Kristjan Kelder tubli tulemuse C-finaalis.

D-finaalis saavutas esikoha Türi poiss Ove-Markus Kasemägi.

16.novembril Saue HOBIzone rajal toimunud Eesti meistrivõistlustel saavutas 1/10 elektribagide klassis oma selle klassi esimese medalikoha Randolf Alt. Hästi sujunud võistluspäev tõi ka esimese A-finaali sõidu võidu. Kuna parimad sõitjad selgitati välja kolme sõidu tulemusel, jäi Randolf kokkuvõttes kolmandaks.

Paide mudeliringi nooremad poisid valmistuvad 18. jaanuaril Paides toimuvaks Juunior-liiga 2. etapiks, mille tarvis lisaks autode korrastamisele ja sõiduoskuste lihvimisele tuleb ehitada ka uus heatasemeline võistlusrada. Randolf Alti aga ootab juba reedel, 29. novembril ees rahvusvaheline võistlus Soomes.

Paide Noortekeskuse mudeliring ootab liituma ka uusi huvilisi, kes on 10-aastased ja vanemad. Lisainfot mudeliringi kohta jagab juhendaja Tarmo Alt telefonil 5168682.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background