Avatud talude päeval osaleb üle 300 talu

Avatud talude päeva avaüritus 2018. aastal; foto: Ken Mürk

21. juulil toimub juba 5. üle-eestiline avatud talude päev, mil oma uksed avab 302 talu.

 

Möödunud aastal osales avatud talude päeval 296 talu.

 

Kõige rohkem talusid on sel aastal avatud Harjumaal (45) ning rohkearvuliselt on esindatud ka Pärnumaa (42) ja Saaremaa (32). Üle poole taludest ootab külalisi ka juba 20. juulil, kuid kõik talud on avatud pühapäeval, 21. juulil.

 

Juulikuust alates on võimalik mitmelt poolt leida avatud talude päeva paberkaarte, kus on ära toodud, millised talud avatud on, millal nad uksed avavad ja millega tegelevad. Kaarte leiab Alexela ja Circle K tanklatest, Selveritest ja Elroni rongidest, samuti võib neid küsida turismiinfo punktidest, Maaeluministeeriumi valvelauast ja laulupeolt avatud talude päeva telgist, mis asub Eesti toidu alal.

 

Lisaks paberkaartidele on avatud talud esindatud ka kahes mobiiliäpis: NaviCupis ja GoInvite’is.

 

Avatud talude päeva juhatab sel aastal sisse kukk Porthose ringreis mööda Eestimaad. Kuke avastusi ja humoorikaid mõtteid saab jälgida tema Instagrami kontolt @kukkporthos.

 

Järvamaalt osaleb avatud talude päeval 13 talu ja ettevõtet. Paide linnast avab oma uksed Hindreku talu ja peomaja, Türi vallast Kitse talu, Elise Aed, Meriti Linnukasvatus, Põllemaa-Saare talu, Takkasaare talu ja Wile Farm ning Järva vallast Jäägri Villa, Kubja Ürditalu, Mäeotsa Hobitalu, RenTer Aed, Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskus ning Imavere Jaanalinnufarm.

 

Rohkem infot osalevate talude kohta leiab veebilehelt www.avatudtalud.ee. Järvamaa talude kohta saab lugeda SIIT.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background