Balletistuudio tähistab sünnipäeva

Täna tähistab Paide Balletistuudio oma 3. sünnipäeva.

Paide Muusika- ja Teatrimajas toimub selle puhul kontsert ja kõikidele külalistele pakutakse sünnipäevatorti. Üles astuvad balletistuudio lapsed ja täiskasvanud ning külalisena Kaurikooli balletiklass Rakverest.

Paide Balletistuudio sai alguse 2016. aasta sügisel õpetaja Sanna Kondase juhendamisel. Kolme aastaga on õpilaste arv kahekordistunud – hetkel tantsib stuudios 42 last ja 10 täiskasvanut.

Kondase sõnul on õpilaste tantsuoskus selle aja jooksul oluliselt arenenud. Kondas lisas, et stuudio eesmärk on luua võimalused õpilaste arenguks tantsijate ja loovisikutena ning pakkuda publikule balletikunsti vaatamisrõõmu. Nii lapsed kui täiskasvanud on õpilastena avatud ja motiveeritud, mis loob treeningsaalis positiivse ja turvalise õhkkonna ning pakub talle kui balletiõpetajale palju rõõmu.

Balletistuudio tegutsemise ajal on loodud ja publikule esitatud mitu etendust: „Unistus saab teoks“ (2017), „Luiged“ (2019) ja tantsuline etüüd „Haldjad“ (2018), millega stuudio õpilased esinesid edukalt Paides Eesti rahvusballeti trupiga Rahvusooper Estonia etenduses „Uinuv kaunitar“.

Paide Balletistuudio sünnipäevakontsert algab täna õhtul kell 18 ja on kõikidele huvilistele tasuta.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background