Doonoripäeval osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda

Verekeskus ootab neljapäeval nii uusi kui ka püsidoonoreid Paidesse verd annetama.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel vähemalt kolm viimast kuud. Eriolukorra ajal on kõikide doonorite abi väga oodatud, kuna haiglad vajavad verd kriisist sõltumata.

Vereloovutus on doonorile ohutu. Verekeskus lubab tööle ainult töötajaid, kes on terved ega ole olnud lähikontaktis COVID-19 nakatunuga. Doonorlus ei ole lubatud neil, kes on käinud koroonaviiruse riskipiirkonnas või kokku puutunud viirust põdeva haigega.

Verekeskused ei testi doonoreid COVID-19 haiguse suhtes. Hingamisteede viiruslike haiguste tekitajad (ka SARS-CoV-2) ei levi vereülekandega, mistõttu ei anna selle viiruse diagnoosimine verest usaldusväärseid tulemusi.

Doonori veri on patsiendile ohutu, kui doonor on verd loovutades terve ja vastab koroonaviiruse leviku perioodil doonoritele kehtestatud rangematele nõuetele. Kui doonoril ilmnevad pärast vereloovutust haigustunnused, peab ta sellest verekeskusele viivitamatult telefoni või e-posti teel teada andma.

Doonoreid oodatakse Paide Muusika- ja Teatrimajja verd loovutama neljapäeval, 23. aprillil kell 10:30-15:30. Et vereloovutus toimuks kiirelt ja ilma järjekordadeta, palutakse vereloovutamise aeg ette registreerida verekeskuse kodulehel www.verekeskus.ee. Täiendavate küsimuste korral aja broneerimise kohta saab ühendust võtta e-posti aadressil verekeskus@regionaalhaigla.ee.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background