Eesti 200 nimekiri läheb Järvamaalt kauge kaarega mööda

Ruslan Trochynskyi . Foto: pealinn.ee

Eilse seisuga avaldasid kõik erakonnad oma saadikukandidaatide nimekirjad. Kõige suurema põnevusega oodati Eesti 200 nimekirja, sest Järvamaal oli teada päris mitu võimalikku suure häältesaagi kogujat, kes polnud kantud ühessegi seni avaldatud nimekirja.

Mustad ratsud siiski lavale ei kapanud ja oodatud üllatus jäi ära. Eesti 200 nimekirja tipus troonib Ukraina päritolu tromboonimängija Ruslan Trochynskyi ja teised nimekirja liikmed on valdavalt seotud Viljandi ettevõtluse või ühiskondliku eluga ning järvalastele täiesti tundmatud.

Ka Elurikkuse erakonna esinumber on Räpina taustaga, siinmail tundmatu viljandlane Peep Tobreluts. Üksikkandidaatidest on ennast Järva- ja Viljandimaale üles seadnud Reio Laurits ja Jüri Malsub. Kumbki neist otseselt Järvamaaga seotud ei ole. Reio Lauritsat teatakse ilmselt rohkem seoses koos Tartu skandaalse poliitaktivisti Meelis Kaldaluga ERR-i stuudiole tehtud pommiähvardusega, mille järel tuli 5 kuud trellide taga istuda, kuid kriminaalvastutusest päästis suunamine psühhiaatrilisele sundravile.

Sellest kõigest võib järeldada, et Järvamaa valijatelt “uutel” väga palju loota ei ole ning ehk on selles nišis suuremad šansid hoopis Vabaerakonnal, mille esinumber Ain Ostra end vähehaaval ka järvamaalastele tuttavaks teinud ja endaga kaasa meelitanud ka tuntud meelelahutaja Arlet Palmiste.

Võib eeldada, et hääli saavad eelkõige need, kes valijale ammusest ajast tuttavad. Eelkõige muidugi kohalikus elus tooni andnud inimesed nagu Kersti Sarapuu, Siret Pihelgas, Rait Pihelgas, Kaia Iva, aga ka Türil eduka tähelennu teinud tallinlane Lauri Läänemets, aga ka kõigile tuntud tipptegijad nagu Jürgen Ligi, Helir-Valdor Seeder, Helmen Kütt, Yoko Alender või Jaak Madison. Ka viimatinimetatu on Järvamaa taustaga, kuigi oma tegevustega nüüdseks mujale edasi liikunud. Huvitava faktins võib välja tuua, et seekord EKRE nimekirjas kandideeriv Türi vallavolikogu liige Heli Koit sai neli aastat tagasi kõigi üksikkandidaatide seas kogu vabariigis suurima häältesaagi. Vaevalt, et selle kõrvalt päris tundmatutele uustulnukatele suurt midagi üle jääb. Nii et – pilt sai selgemaks.

(Mati Palmet)

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background