Eesti jumalad jõuavad publiku ette

Foto: Johan Elm

Neljapäeval esietendub Vargamäel Tammsaare muuseumis Eesti noorima kutselise teatri avahooaja viimane lavastus „Eesti jumalad“.

Tammsaare teosest „Põrgupõhja uus vanapagan“ ainest saava lavastuse hüüdlause ütleb: „Saame kokku. Võtame ennast kokku. Võtame Eesti kokku“.

Paide Teater toob oma esimese hooaja lõpus Vargamäe heinamaal välja oma viienda lavastuse. Paide Teatri mehed Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk ja Joosep Uus ning Peeter Volkonski, näitlejannad Maarja Mitt ja Ilo-Ann Saarepera (Ugala) toovad 12 suveõhtul kokku ligemale pooltuhat inimest, olgu nad Oru või Mäe talust, eestlased või lätlased, järvakad, kihnlased või maailmakodanikud, ammused tuttavad või need, kellega pole veel jõudnud tuttavaks saada. See kokkutulemine Vargamäe heinamaal on korraga lihtne ja ülev, täpselt nagu päikeseloojang, mis lõpetab päeva.

„Eesti jumalate“ lavastaja Jan Teevet ütles, et lavastuse mõtte loomisel lähtutakse Tammsaare viimasest romaanist „Põrgupõhja uus vanapagan“, aga ennekõike räägib see kokkutulemisest. Lavastuses tegeletakse nende põhisündmustega elus, mis rahva kokku toovad – pulmad, juubelid ja matused.

Etenduses teevad kaasa ka noored Paide Teatri Stuudiost ja Viimsi Gümnaasiumi näitetrupist Eksperiment.

Lavastuse dramaturg on Johan Elm ja kunstnik Kairi Mändla. Muusikakujunduse loovad Kenn-Eerik Kannike, Kirill Havanski ja etendaja-trummar Rauno Vaher.

„Eesti jumalad“ jõuavad publiku ette 25. juulist kuni 18. augustini. Piletid esimestele etendustele on juba välja müüdud ja kohapealt neid juurde osta ei saa. Paide Teatri juht Harri Ausmaa soovitab publikul varakult kohal olla ja ka Tammsaare muuseumiga tutvuda, kuna parklast mängupaigani tuleb ette võtta mõnesajameetrine jalutuskäik.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background