Eesti Külaliikumine Kodukant ootab külade pajatusi romantikast õudusjuttudeni

Pilt on illustreeriv. Foto: unsplash.com

Eesti Külaliikumine Kodukant kutsub maal elavaid inimesi saatma küladest lühikesi lugusid. Idee sai alguse külaraamatute rohkusest, mille tõi kaasa EV100 juubeliaasta. “Külades anti välja nii palju vahvaid külaraamatuid, et tekkis mõte – miks mitte kutsuda inimesi üles noppima sealt välja kõige erilisemaid lugusid. Need võivad olla näiteks sündmused või isikud, kes midagi erakordset korda saatnud.  Või lihtsalt põneva saatusega külaelanikud, veidrad juhtumused külla sõitnutega või mõni muu jutustamist vääriv seik – hea võimalus näiteks koduloohuvilisel õpilasel oma kodukoha külaraamatuga tutvust teha ja see eriline lugu välja otsida,”  rääkis Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk.

Lugusid oodatakse kuni 24. veebruarini. Lood võivad olla tekstifailid kuni 10 000 tähemärki, fotodega täiendatud lood kui ka veebi üles laetud videod. Kui lugu pärineb külaraamatust, tuleb viidata ka teosele ja autorile.

Lood  avaldatakse ka Eesti Külaliikumise Kodukant kodulehel, sotsiaalmeediakanalites, meedias jm.​  Valik lugudest kantakse ette 2019. suvel toimuval Eesti Külade Maapäeval.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background