Eesti laul 2018 esimene poolfinaal on ukse taga

Taaskord on käes aeg hakata valmistuma Eurovisiooniks. Eesti Laul 2018 on järjekorras juba kümnes Eesti Laulu võistlus ja samal ajal ka 25. Eurovisiooni lauluvõistluse Eesti eelvoor.

10. veebruaril ja 17. veebruaril toimuvate poolfinaalide ning 3. märtsil toimuva finaalvõistlusega selgitatakse välja, kes saab minna esindama Eestit mai alguses Portugalis Lissabonis toimuval 63. Eurovisiooni lauluvõistlusele. Vaata ka spordiennustusportaali Betsafe kus näed kõikide Eesti Laulul osalejate võidukoefitsente.

Eetrisse pääsemiseks on tihe sõel

Kokku esitati Eesti Laulu võistlustulle 258 lugu, millest omakorda valiti välja 20 lugu – 10 esitatakse esimeses poolfinaalis ja 10 teises poolfinaalis.

Kuigi avalikkuse ette jõudsid esimese poolfinaali lood juba detsembri lõpus, siis alles laupäeval, 10. veebruaril astuvad nad tõelisesse võistlustulle, kus otsustatakse ära, kes pääseb edasi finaali:

  1. Aden Ray “Everybody’s Dressed”
  2. Desiree “On My Mind”
  3. Elina Netšajeva “La forza”
  4. Etnopatsy “Külm”
  5. Iiris & Agoh “Drop That Boogie”
  6. Miljardid “Pseudoprobleem”
  7. Sibyl Vane “Thousand Words”
  8. Stig Rästa “Home“
  9. Tiiu x Okym x Semy “Näita oma energiat”
  10. Vajé “Laura (Walk With Me)”

Esimesse poolfinaali on kokku saanud küllaltki erinevad muusikud ning kuulata saab nii ooperiga miksitud elektroonilist muusikat, etnorütme kui ka kõike muud, mis sinna vahele jääb.

Stig Rästa kvaliteetne töö

Eurovisiooni lauluvõistlusele pühendatud veebilehel Wiwibloggs.com on juba Eesti eelvoorude laulud läbi kuulatud ja neile ka oma hinded antud. Esiviisik koosnebki seejuures peamiselt esimese poolfinaali lauludest ning kõige kõrgemad punktid pälvis Stig Rästa oma lauluga „Home“.

Varasemalt juba Eurovisioonil käinud Rästa on nii oma kirjutatud kui ka esitatud lauludega järjest enam tähelepanu pälvinud. Eesti viimase viie aasta kõrgeim Eurovisiooni koht tuligi 2015. aastal tänu Elina Borni ja Stig Rästa duetile: „Goodbye to Yesterday“.

Mainimata ei saa jätta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Albumi, Aasta Debüütalbumi ja Aasta Rockalbumi tiitlid koju viinud bändi Miljardid. Kuigi nende võistlustulle esitatud laul „Pseudoprobleem“ ei pälvinud Wiwibloggs tegijatelt kõrgeid punkte, siis ei ole kahtlustki, et fänne on neilt üksjagu.

Eesti Muusikaauhindadelt kaugemalegi

Klassikatähtede saatest laiema Eesti muusikamaailma ette jõudnud Elina Nechayeva ooperlikku kuid samas kaasaegset laulu on Wiwibloggs hinnanud kolmandale kohale, kiites laulu omapärasust ja maagilisust ning Elina professionaalsust ja võimast häält.

Tähelepanuta ei jää ka alates 2007. aastast muusikamaailmas tegutsev Iiris. Nii kodumaal kui ka piiri taga tunnustust leidnud artist on varasemalt Eurovisioonile kandideerinud, ent veel ei ole ta Eestit esindama jõudnud. Võimalik, et selleaastase looga läheb teisiti.

Eesti Laulu esimeses poolfinaalis on vastakuti artistid, kes on esinema jõudmiseks tiheda sõela läbinud. Võib kindel olla, et iga kuulaja leiab vähemalt ühe lemmiklaulu, millele pöialt hoida ja mis finaali hääletada.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background