Eesti looduse päev saab alguse ühismatkaga Järva-Madiselt Vargamäele

Laupäeval, 18. augustil toimuva Eesti looduse päeva avab ühismatk Järva-Madiselt Vargamäele. Retkele järgneb avatseremoonia A. H. Tammsaare muuseumis. Pooltsada Eesti loodust ja selle mitmekülgsust tutvustavat sündmust mahutav päev on osa EV100 suvisest peonädalast.

„Järva-Madiselt Vargamäele viiv matkarada annab mitmekülgse ülevaate Eestimaa rikkalikkust loodusest,“ sõnas keskkonnaministeeriumi loodusvaldkonna nõunik Hanno Zingel. „Siinne maastik on pakkunud inspiratsiooni ka Anton Hansen Tammsaarele romaani „Tõde ja Õigus“ kirjutamisel. Matkarajal on hea võimalus minna oma mõtetes Eesti Vabariigi loomise algusaega ning kujutleda, milliste väljakutsetega pidid toonased Pearud ja Andresed silmitsi seisma 100 aastat tagasi oma elu ja looduskeskkonna sobitamisel ning kuidas on olukord tänaseks muutunud,“ lisas Zingel.

Päev algab laupäeval kell 10 Järva-Madise kiriku juurest ühismatkaga , mis liigub läbi Kodru raba Vargamäele. Retke juhivad kirjanik ja loodusemees Juhani Püttsepp, loodusfotograaf Ingmar Muusikus ja pärimusmuusik Kulno Malva.  Kell 12 algab A. H. Tammsaare muuseumis Eesti looduse päeva pidulik avamine. Rahvusmaastike tähendust avavad kirjanik Valdur Mikita ja professor Kalev Sepp. Autorid Juhani Püttsepp ja Ingmar Muusikus tutvustavad raamatut „Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis“.

Vargamäe tähendust teatripaigana avavad Teater „Ugala” etenduse „Kõrboja perenaine” kunstnik Kristjan Suits ja muusika autor Kulno Malva. Isamaalisi laule Eesti luuletajate tekstidele esitab Kait Tamra. Eesti looduse päeva auks istutatakse ühine  tammepuu. Samuti avatakse näitus  EV100 fotovõistluse “Looduse aasta foto 2018“ parematest töödest.

Eesti looduse päev on loodusega seotud asutuste ja ühenduste kink Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Eesti looduse päeva programmiga saab lähemalt tutvuda  www.ev100.ee/et/eesti-looduse-paev

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background