Eesti orienteerumiskoondised võistlesid karikavõistlustel

Evely Kaasiku; foto illustreeriv

Nädalavahetusel olid Eesti orienteerumiskoondised võistlustules maailma karikavõistlustel Šveitsis ja juunioride Euroopa karikavõistlustel Prantsusmaal.

Mõlemal võistlustel kuulusid Eesti koondisesse ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteerujad.

Maailma karikavõistluste etappidel oli võistlemas Evely Kaasiku, kes jätkas selle hooaja häid stabiilseid jookse. Lühirajal tegi Kaasiku enda hinnangul ühe selle hooaja parematest jooksudest ja saavutas 96 naise konkurentsis 25. koha.

Järgmisel päeval võisteldi väljalangemissprindis, kus Kaasikul ei õnnestunud kvalifikatsioonijooksust edasi pääseda. Lühikese sprindiraja esimeses pooles oli ta edasipääsuks vajalikus esitosinas, ent raja teises pooles kõik ei sujunud ja kaotussekundeid kogunes paarikümne jagu ning edasipääsust jäi lahutama 10 sekundit.

Viimasel võistluspäeval joosti tavapärasel sprindirajal. Naiste A-finaali 3,6 km pikkusel ja 20 kontrollpunktiga rajal suutis Evely Kaasiku taas teha hea jooksu ning saavutas 26. koha ajaga 16.09.

Juunioride Euroopa karikavõistlustel kuulus Eesti koondidesse Raiko Marrandi. Prantsusmaal suures kuumuses ja harjumatus kõrguses (üle 1500 m) mägimaastikel peetud võistlustel õnnestus Marrandil kõige paremini sprindivõistlus, kus ta saavutas 50. koha.

Maailma karikavõistluste viimased etapid toimuvad oktoobri lõpus Hiinas ning noortekoondistel on ees veel võistlus Baltic Junior Cup, kus osalevad 7 riigi koondised.