Eluaegne agronoom kasvatas hiigeltakja

Tegelikult on muidugi nii, et takjas erilist kasvatamist ei vaja, kuid Vello Lillepalu hooliva suhtumisega on ligi kolmemeetrise hiiglase koduõuele tulek seotud küll. Nimelt on vana abihoone ees koht, kus mees armastab lindusid toita ning ilmselt nende poolt haruldase taime seeme sinna toimetatigi. Eluaegse aiandusagronoomina oskas Vello märgata, et see pole päris tavapärane siinmail kasvav takjas ja kurja umbrohu tõrjumise asemel seadis sellele toe, et taim ei murduks ning ootab nüüd huviga, kas järgmisel aastal külalisele ka järglasi tulemas on.

Samas kasvab teinegi lindude “kingitus”. Lepavõsa kõrvale on kasvanud tore viljapuu, mis kannab natuke kreegimaitselisi väikeseid luuvilju. Ka tema liik on siiani määramata. Alguses arvas mees, et metsik külaline on ploomi sugulane alõtša, kuid aiandusagronoomi teadmistega taime uurides paistab, et päris see ta ikka ei ole.

Alaliselt Türil elavat Lillepalu ootab kodukrundil Mäos veel üks kaaslane – mõni aeg tagasi sinna elama kolinud vana elutark kõuts. Ehkki tutvust on alles paari aasta jagu, on kollane tegelane talukoha kõige alalisem elanik ning kahel vanamehel on teineteisele kindlasti palju rääkida.

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background