Elukohaandmed peavad olema täpsed

Uuel aastal jõustub rahvastikuregistri seaduse muudatus, mille tulemusena jäävad registris tühjaks nende inimeste elukoha andmed, kes pärast kolimist pole oma elukoha andmeid uuendanud ja kelle puhul eelmise korteri või maja omanik on palunud nad enda juurest välja registreerida.

Selle tulemusena on inimese elukoht praegu linna või valla täpsusega.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas soovitab kõigil, keda muudatus puudutab, esitada omavalitsusele esimesel võimalusel oma täpsed elukohaandmed. Andmete muutmist ei tasu jätta viimasele hetkele, sest muidu võib jaanuaris tabada halb üllatus, kus inimene jääb ilma elukohaga seotud avalikest teenustest nagu näiteks lasteaiakoht või juhiloa pikendamine.

Elukoha registreerimine on lihtne: seda saab teha eesti.ee veebilehel, samuti võib selleks pöörduda kohalikku omavalitsusse nii isiklikult, posti kui ka e-posti teel. Täna kehtiva seaduse kohaselt on inimesel kohustus oma elukoha andmeid uuendada 30 päeva jooksul alates uude elukohta elama asumisest. Alates järgmisest aastast on see tähtaeg 14 päeva.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background