Elva ja Järva vallavalitsused pidasid heategevuslikke võistlusi

Neljapäeval lõppesid Elva ja Järva vallavalitsuste heategevuslikud võistlused.

Elvas peetud korvpallikohtumise võitis Elva meeskond tulemusega 63:46, Aravetel toimunud võrkpallivõistlusel oli aga parem Järva vallavalitsus, võites kõik 3 geimi.

Heategevuslike võistluste eesmärk oli tuletada meelde Eesti Vähiliidu kampaaniat „Terve Eestiga vähi vastu!“ ja juhtida tähelepanu nende tänuväärsele tegevusele ning kutsuda inimesi üles annetusi tegema.

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles, et vallale on oluline elanike tervis ning sealhulgas ka vähi ennetustegevuse toetamine ja info levitamine. Järveoja lisas, et nad soovivad oma meeskonnaga olla aina sportlikumad ning sellest tekkiski idee võistelda korvpallis ja võrkpallis mõne teise vallavalitsuse meeskonnaga, et suunata tähelepanu sportimise ja oma tervisega tegelemise teemadele.

Järva vallavanem Rait Pihelgas sõnas, et antud ettevõtmine on ehk ka eeskuju teistele omavalitsustele, et aktiviseerida inimesi nii füüsiliselt kui vaimselt. Pihelga sõnul võeti Elva ettepanek kohe vastu ja ta leiab, et oluline ei ole mitte võit, vaid tervislikud eluviisid, mis tagavad tervelt elatud aastad. Samuti on oluline omavalitsuste ühine koostöö nii praegu kui tulevikus.

Eesti Vähiliidu juhatuse esimees Maie Egipt ütles, et kogu nende meeskond on väga liigutatud, et kahe vallavalitsuse meeskonnad kampaaniaga ühinesid.

Heategevusliku suurürituse „Terve Eestiga vähi vastu!“ korraldab vähiliit 13. septembril ja selle patrooniks on õiguskantsler Ülle Madise. Eesti Vähiliidu soov on, et Eesti riik tunnustaks maailma vähideklaratsiooni ja lähtuks riigi vähivastases võitluses selle põhimõtetest, mistõttu selline suurüritus korraldataksegi.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background