Elva ja Järva vallavalitsused võtavad mõõtu

Elva ja Järva vallavalitsuste meeskonnad võtavad augustikuus mõõtu kahel heategevuslikul võistlusel, et aidata kaasa Eesti Vähiliidu kampaaniale „Terve Eestiga vähi vastu!“ ning tuletada meelde aktiivse eluviisi olulisust.

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles, et vallale on oluline elanike tervis ning sealhulgas ka vähi ennetustegevuse toetamine ja info levitamine. Järveoja lisas, et nad soovivad oma meeskonnaga olla aina sportlikumad ning sellest tekkiski idee võistelda korvpallis ja võrkpallis mõne teise vallavalitsuse meeskonnaga, et suunata tähelepanu sportimise ja oma tervisega tegelemise teemadele.

Järva vallavanem Rait Pihelgas sõnas, et antud ettevõtmine on ehk ka eeskuju teistele omavalitsustele, et aktiviseerida inimesi nii füüsiliselt kui vaimselt. Pihelga sõnul võeti Elva ettepanek kohe vastu ja ta leiab, et oluline ei ole mitte võit, vaid tervislikud eluviisid, mis tagavad tervelt elatud aastad. Samuti on oluline omavalitsuste ühine koostöö nii praegu kui tulevikus.

Eesti Vähiliidu juhatuse esimees Maie Egipt ütles, et kogu nende meeskond on väga liigutatud, et kahe vallavalitsuse meeskonnad kampaaniaga ühinesid.

Heategevusliku suurürituse „Terve Eestiga vähi vastu!“ korraldab vähiliit 13. septembril ja selle patrooniks on õiguskantsler Ülle Madise. Eesti Vähiliidu soov on, et Eesti riik tunnustaks maailma vähideklaratsiooni ja lähtuks riigi vähivastases võitluses selle põhimõtetest, mistõttu selline suurüritus korraldataksegi.

Elva ja Järva vallavalitsuste meeskonnad asuvad võistlema 6. augustil Aravetel võrkpallis ja 8. augustil Elvas korvpallis. Lisaks leiab Elva ja Järva valla äppidest lisainfot ja osaleda saab ka ennustusvõistlusel, kus palutakse ära arvata, kumb meeskond missuguse võistluse võidab. Kõikide osalejate vahel loositakse välja ka auhindu.

Eesti Vähiliidu heategevusliku suurürituse ja annetusvõimaluste kohta saab lisa lugeda veebilehelt www.cancer.ee.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background