Endine Albu vallamaja saab uue hingamise

Järva-Madisel asuv endine Albu vallamaja saab uue hingamise läbi Järva-Madise Külaseltsi tegemiste. Alates 2018. aasta algusest ei ole Järva-Madises asuv hoone olnud aktiivselt kasutuses, kuid viimastel kuudel on möödasõitjatel olnud võimalus näha päeval inimesi liikumas maja ümber ja õhtuti aknais tulesid taas säramas.

MTÜ Järva-Madise Külaselts esitas  1. aprillil avalduse sooviga saada tasuta kasutusse endine vallamaja, et luua sinna kogukonnakeskus.  Eelmisel aastal registreeritud MTÜ  Järva-Madise Külaseltsi põhikirja järgi on seltsi eesmärgiks heakorrastatud ja loodussäästvaid põhimõtteid jälgiva maaelu arendamine, koostöö edendamine külaelanike, omavalitsuste, ettevõtjate ja teiste samalaadsete organisatsioonidega.

MTÜ Järva-Madise Külaseltsile on oluline, et säiliks Järva-Madise ajalooline keskus ning oleks tagatud Seltsi toimimiseks vajalikud ruumid. MTÜ soovib panustada ajaloolise vallamaja säilitamisse ning korrashoidu – paljudele seltsi liikmetele on hoone mitte ainult kultuurilise vaid ka emotsionaalse tähtsusega maja ning selle maja püsimine külaelu keskusena südamelähedane eesmärk.

Järva vallavanem Rait Pihelgas:” Mul on väga hea meel, et haldusreform hakkab ilmutama üha enam oma mõjusid- erinevad seltsid ja inimesed on aktiviseerunud ning see on ainult positiivne.  Vald hakkab elama üha enam ja aktiivsemalt. Järva-Madise Külaselts on ennast juba täna näidanud väga eeskujulikult ning oleme kindlad, et kuuleme seltsi tegemisest aina tihedamini.”

Endine Albu vallamaja kinnistu Järva-Madise külas koosneb neljast katastriüksusest. Katastriüksused on moodustatud 2018. aastal, et eraldada hoonestatud  maa, millel asuvad vallamaja ja puukuur, A.H. Tammsaare ausammas, kinnistut läbiv tee ning üle tee asuv maatükk. Katastriüksuste jagamine tehti eesmärgiga, et hoonete ostmisest või kasutamisest huvitatud isikute tekkimisel jääksid vallale olulised kinnistu osad (ausammas ja tee) valla omandisse ja kasutusse.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background