ERGO registreeris eelmisel aastal Järvamaal üle 500 kahjujuhtumi

Üks suuremaid kindlustusseltse ERGO registreeris eelmisel aastal Eestis 30 920 kahjujuhtumit, neist 560 Järvamaal. Välja makstud kahjude kogusumma ulatus Järvamaal üle 720 000 euro.

Kokku registreeris ERGO eelmisel aastal Eestis 30 920 kahjujuhtumit, mida on 2430 võrra ehk 8,5 protsenti enam kui aasta varem. Suuremaid kindlustusliike vaadeldes oli keskmine kahju kodukindlustuses 1059 eurot, õnnetusjuhtumi puhul 737 eurot ning keskmine kasko kahjusumma 1305 eurot. ERGO välja makstud kahjude kogusumma Eestis ulatus mullu 36,8 miljoni euroni, kasvades aastaga 2,5 miljoni euro ehk 7,4 protsendi võrra.

ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul kasvasid eelmisel aastal nii keskmised kahjusummad kui ka väljamaksed ja seda üsna mitmel põhjusel. „Ühest küljest on suurenenud inimeste kindlustusalane teadlikkus – üha enam osatakse ja tahetakse end ja oma vara kindlustada, mis toob mõistagi kaasa ka kahjujuhtumite kasvu. Teisalt mõjutavad väljamaksete suurust nii sõidukite remondikulude kui ka ehitushindade kasv ning sissetulekute tõus, mistõttu suurenevad ka tervisekahjustustega seotud hüvitised,“ selgitas Lepvalts.

Möödunud aasta kõik suurimad kodukindlustuse kahjud tekkisid seoses eluhoonetes toimunud tulekahjudega, mida õnneks tuleb küll järjest harvem ette. Suurim kodukindlustuse kahju ulatus mullu 70 tuhande euroni. Suurema kahju kaasa toonud kaskokindlustuse juhtumid olid teelt väljasõidud, milles osalesid veokid koos haagisega. Suurimad kahjusummad jäid Eestis vahemikku 50 000 kuni 70 000 eurot.

Lisaks tegid ERGO kliendid eelmisel aastal enam kui 5000 telefonikõne ERGO Autoabisse, mis pakub tuge liiklus- ja kaskokindlustuse klientidele. Peamisteks abi vajamise põhjuseks oli tehniline rike või käivitusabi.

Reisikindlustusega kaasnevale ERGO Reisiabi telefonile tegid hätta sattunud kliendid kokku 937 kõnet, neist enim ehk 377 seoses reisi ajal ilmnenud tervisemuredega. Teine olulisem pöördumise põhjus oli seotud reisil tekkinud tõrgetega – selliseid pöördumisi oli kokku 303.

ERGO Koduabi telefonile tehtud kõnedest oli umbes 60 protsenti seotud veekahjudega – peamiseks põhjuseks purunenud veetoru enda või naabri korteris ja vihmavee läbi sadamine. Teine suurem koduabi kutsumise põhjus on lukuabi, kui klient on võtme kaotanud või koju jätnud.

ERGO on üks juhtivatest kindlustusseltsidest Baltikumis, pakkudes terviklikku valikut nii vara- kui elukindlustuslahendustest. Eestis, Lätis ja Leedus usaldab ERGO grupi teenuseid, teadmisi ning finantsilist stabiilsust üle 550 000 kliendi. Balti riikides tegutsevad ERGO ettevõtted kuuluvad ERGO gruppi – ühte suuremasse kindlustusgruppi Saksamaal ja Euroopas. Grupp on esindatud rohkem kui 30 riigis üle maailma, keskendudes Euroopa ja Aasia turgudele. ERGO kuulub omakorda maailma ühte suurimasse, 1880. aastal loodud edasikindlustuskontserni Munich Re.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background