Erki Pärnoja esineb Paides. INTERVJUU!

Erki Pärnoja. Autor/allikas: Facebook

Lisaks mitmekesisele sõnalisele programmile leiab Arvamusfestivali kavast ka hulganisti muusika ja tantsuüritusi. Üks olulisemaid muusikasündmusi toimub teise festivalipäeva hilisõhtul Paide keskväljakul, kus publiku ette astub Erki Pärnoja: Efterglow. Laiemale kuulajaskonnale seostub Erki Pärnoja nimi vast kõige enam ansambliga Ewert and The Two Dragons, mille kitarristiks ta on. Mõned aastad tagasi hakkas Pärnoja tuntust koguma ka sooloartistina – 2015.a. ilmus palju kiidusõnu pälvinud debüütalbum “Himmelbjerget” ning kaks aastat hiljem väärikas järg nimega “Efterglow”. Tema muusika ainulaadne põhjamaine laeng, impressionistlikud kitarrikäigud ja filmilik kõlapilt tõid talle ka tänavustel Eesti muusikaauhindade galal aasta meesartisti ja indie/alternatiivalbumi olulised auhinnad.

Lähemalt räägib kontserdist Erki Pärnoja:

Kaheksa palaga “Efterglow” heidab pilgu tundmustele, mis seonduvad pöördumatuse ja millegi lõpule jõudmise tajumisega. Album on pühendus kõigele mööduvale — melanhoolse ja filmimuusikaliku tunnetusega retrospektiiv, mida võib võrrelda kõigile tuttava suvelõpu nukrusega.

Äratuntav westernilik kitarrikäsitlus, analoogsüntesaatorid ning ajareisile viivad rütmid loovad helimaastiku, mis on korraga tahumatu, õhkõrn ja müstiline.

Kontsert toimub Arvamusfestivali raames Paide keskväljakul laupäeval, 11. augustil algusega kell 21:30.Sissepääs on kõigile tasuta.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background