Ettevõtjatele Paide Keskväljaku liikluseks sulgemine ei sobi

Eile õhtul kogunesid kohvikusse Südamesahver Paide keskväljaku ümber asuvate kinnistute omanikud ja seal tegutsevad ettevõtjad. Kohal oli 13 inimest, oma seisukohad edastasid veel kolm ettevõtet, mille juhid isiklikult kohal viibida ei saanud, nende hulgas Järva Tarbijate Ühistu.

Üksmeelselt oldi vastu võimalikust tulevikulahendusest tingitud liikluse piiramisele ja parkimiskohtade vähenemisele. Palju kriitikat sai ruumieksperiment Ehe Ruum, mis ettevõtjate hinnangul ei täitnud ülesannet , kuid halvendas märkimiväärselt äriettevõtete kasumit. Põhiline ettepanek oli, et see ettevõtmine võiks kolida Lembitu parki, kus on rohelust, ruumi ja ka liiklus ei sega.

Mõnes projektiversioonis väljapakud vanade puude mahavõtmist ei pooldatud ning Raekojas toimunud koosolekul kõlanud väide, et puude kõrvaldamist soovivadki kinnisvaraomanikud, sest lehed kahjustavad katuseid, ei leidnud koosolijate poolt kinnitust.

Rõhutati veel keskväljakul asuva bussipeatuse vajalikkust, et tagada ka väljaspoolt tulijate otsene side linna keskväljakuga.

Koos saadi targemaks ka juriidilises plaanis ning võeti vastu rahustav teadmine, et päriselt kogu ettevõtjaskonnast ja kinnisvaraomanikest „üle sõites“ pole ka juriidilises plaanis vähemalt seni võimalik midagi teha kui need ise toimuval silma peal hoiavad ja ebasobivad punktid detailplaneeringus vaidlustavad.

Koos pöördutakse Paide linnavolikogu ja linnavalitsuse esindajate poole, et leida linnale parimad lahendused.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background