(Swen Uusjärv, Mart Opmann)

Juttu mereinsenerindusest ja meretööstuse arengust Eestis. Saatekülaliseks on MEC INSENERILAHENDUSED OÜ üks asutajatest laevaehitus insenär Kristjan Tabri.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Mis kommete ja eripäradega tuleks arvestada ettevõtlusega Lähis-Idas ning kuidas erinevates regioonides asjad toimivad, räägib AS Nortal ärisuuna juht Peeter Smitt.

(Swen Uusjärv, Mart Opmann)

Tuuleenergeetikast räägivad AS Eleon juhatuse liikmed Oleg ja Andres Sõnajalg.

(Swen Uusjärv, Mart Opmann)

Kutseõppe arengutest ja tööturu ootustest räägivad Tallinna Lasnamäe Mehaanika kooli arendusjuht Raul Ammer ja sama kooli õppedirektor Ada Lumiste.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Teemaks krüptorahaga arveldamine. Kui lihtne on arveldada krüptorahas ja kui ohutu see on, räägivad Piixpay makseplatvormi kaasasutaja Evald-Hannes Kree ning Piixpay makseplatvormi äriarendusjuht ja Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liige Raido Saar.

(Mart Opmann)

Bränd on ettevõtte jaoks üks olulisem komponent, mis tuleks ettevõtte algusfaasis selgeks rääkida. Kuidas luua oma brändi ja mis mõju sellel on, räägib vabakutseline loovinimene Uku Nurk.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Sotsiaalmeediast võib olla palju kasu ettevõttele, kuid samas ka vastupidi. Kuidas luua sotsiaalmeedias ettevõttele head kuvandit ja millised ohud seal valitsevad, räägib meile Milos OÜ reklaamibüroo tegevjuht Brit Mesipuu.

(Swen Uusjärv, Mart Opmann)

Mis funktsioon on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse välisesindustel ja mis kasu sellest ettevõtjad saavad, räägib EAS – Enterprise Estonia ekspordinõunike meeskonna juht Sven Aulik.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Kuidas motiveerida töötajaid ühise eesmärgi nimel panustama?
Üheks võimaluseks on osalusoptsioonid, millest räägib Levikom Eesti OÜ tegevjuht Peep Põltsamm, kes on osalenud osalusoptsiooni seadusandluse väljatöötamise aruteludel.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Ühiskonnas levib arusaam, mille kohaselt on noored püsimatud, eneseotsingutel, vähemotiveeritud ja kardavad pingutust. Kuidas on lood tegelikult, räägivad meile Changemakers Academy esindajad Erkki Kubber ja Samuel Vard.

(Swen Uusjärv, Mart Opmann)

Juttu sponsorlusest. Kes sellest kasu saab ja miks seda ettevõtjad teevad, räägib AS-i Medical Pharmacy Group müügi- ja turundusdirktor Erik Rüütel.

(Swen Uusjärv, Mart Opmann)

Tasapisi hakkab investeerimisejulgus Eesti inimestes suurenema, kuid kuidas on lood väikeaktsionäridega?
Väikeaktsionäride rollist ja kaitsest räägib  Eesti Väikeaktsionäride Liidu õiguspoliitika toimkonna juht Margus Moor.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Digitaalajastu ja tehnoloogia areneb tohutu kiirusega.
Kuidas aga meie haridussüsteem sellega kaasa võiks liikuda, räägivad  Taxify asutaja Martin Villig ja Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht Triin Ploompuu.

(Swen Uusjärv, Mart Opmann)

Üha enam sisenevad meie ellu robotid, muutes sellega meie elukvaliteeti. Cleveoronist ning robotitest  Cleveroni AS juht ja asutaja Arno Kütt.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Kindlustatud varade statistika järgi on eestlaste kallim vara auto.
Kuid millal ja kuidas tuleks ettevõtet kindlustada, räägivad KredEx Krediidikindlustuse juhatuse liige Mariko Rukholm ja If P&C Insurance AS ettevõtete kindlustuse riskijuht Allan Kruus.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Statistikaametist, selle tegevustest ja kasulikkusest ettevõtjale, räägib Statistikaameti peadirektor Mart Mägi. 

(Swen Uusjärv, Mart Opmann)

Saates tuleb juttu ettevõtlusministeeriumi funktsioonidest, tegevustest ja plaanidest. Ettevõtlusministeeriumist räägib  Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Rene Tammist.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Iga ettevõtte efektiivsus algab töötaja suhtumisest ja oskustest ning realiseerub praktikas tema võimega viia ellu eesmärgistatud muudatuste plaane. Kuidas on võimalik tööstuses suurendada vahel isegi 80% tootmisefektiivsust, räägib Edu Konsultatsioonid OÜ juht Jüri Kuslapuu. 

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Tark tööstus ehk teisisõnu neljas tööstusrevolutsioon on terves maailmas hoogu kogumas ning digitaalse tootmise uusi tehnoloogiaid töötatakse välja ja võetakse kasutusele järjest enamates tööstusettevõtetes. Kuidas on lood Eestis targa tööstusega ning mis moodi Tehnopol ja EAS sellele kaasa aitab, räägivad meile arendusprojektide juht  Kadi Villers, äriarenduse osakonna ja IKT valdkonna juht Anu Puusaag ja majandusarengu osakonna peaspetsialist Rami Morel.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

Südamestimulaator, mis on parandanud üle miljoni inimese elukvaliteedi ja päästnud mitmeid elusid. Taastava kirurgia aparaat, euromüntide ehtsust tuvastav tehnoloogia, intelligentne päästevest – need on mõningad leiutised, millega meie saatekülaline emeriitprofessor Mart Min on hakkama saanud. Lisaks leiutistele on tema teadustel üle 40 patendi. Ettevõtlusraadios räägib Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Mart Min teadusest, patentidest ja ettevõtlusest.

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)

(Mart Opmann, Swen Uusjärv)
Tuuleenergeetikast räägivad AS Eleon juhatuse liikmed Oleg ja Andres Sõnajalg

Teemaks “Äritegevus Ukrainas”, saate külaline Andres Lumi räägib, kuidas käib ettevõtlus Ukrainas ja mis moodi seal toimetatakse.Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background