„Etturid“ jõuavad Kukenoosi küünis publiku ette

Stseen lavastusest; foto: www.ugala.ee

Täna jõuab Vargamäe lähistel Kukenoosi küünis publiku ette Ugala teatri ajalooline metsavennadraama „Etturid“.

Eno Raua „Etturid“ ilmus esmakordselt 1968. aastal ja oli oma aja kohta äärmiselt julge teos – teemaks Saksa ja Soome mundris sõdinud meeste metsavendadeks hakkamine ning nende elutraagika aastatel 1944-1950. See oli aeg, mil riiklik vägivald sundis inimesi selliste raskete valikute ette, mida on keeruline tavapäraste moraalsete kriteeriumide alusel hinnata.

„Etturid“ on lugu kolme noore mehe – Agu, Heiki ja Valduri – võitlusest iseendaks jäämise nimel, samal ajal, kui ümbritsev tegelikkus seda üha vähem võimaldab. See on ideaalide kuhtumise ja purunemise lugu, mis sunnib küsima: kuidas käituksime ise, kui samasugustesse oludesse satuksime?

Lavastaja Taago Tubin ütles, et „Etturid“ on lavastusena sündinud Ugala teatri väikeses saalis. Kukenoosi rehe puhul on selle loo märksõnadeks valge laev ja veresaun. Nende aastate kohta, millest „Etturid“ kõneleb, võiks põhimõtteliselt kasutada samu märksõnu. Nii et sedapuhku kohtuvad Kukenoosis üks valge laeva ootajate lugu ja valge laeva ootajate ruum.

Lavastuse pikkus on 2h20min ning seal kasutatakse tervisele ohutut lavasuitsu, tugevaid heliefekte ja suitsetatakse. Lavakujundusest tingituna on ratastooliga teatrikülastaja ligipääs raskendatud ning vajab publikuteenindaja abi.

„Etturite“ esietendus oli Ugala teatris käesoleva aasta 27. aprillil. Kukenoosi küünis näeb lavastust 20., 21., 22., 27. ja 28. juunil ning 21., 23., 24. ja 25. augustil kell 19.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background