Euroopa Parlamendi valimissaated

Alates tänasest saab oma  Euroopa Parlamendi valimisotsust teha e-hääletuse teel ja samuti eelhääletusel.

Esimesed neli päeva ehk 16.-19. maini toimub eelhääletamine maakonnakeskustes riigi valimisteenistuse määratud jaoskonnas. Jaoskonnad avatakse kell 12 ja suletakse kell 20. Alates 20. maist kuni 22. maini toimub eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades samuti keskpäevast kuni kaheksani õhtul. Elektrooniline hääletamine kestab 22. mai kella 18-ni. Mitmete kandidaatidega on salvestatud pikad vestlussaated, mille käigus avaneb inimene tunduvalt rohkem kui reklaamplakatil või debatinägeluses.

Praeguseks on enamus saateid Kesk-Eesti Tre raadios eetris käinud ja järelkuulamises saadaval. Erandiks vaid jutuajamine Riho Terrasega, mis jõuab kuulajateni laupäeval kell 12.

Saadikud kasutasid ka võimalust olla kuuldav teistes Tre raadiojaamades ning Valga Ruut raadios. Ring FM-i kuulajateni jõuavad isikulood eeloleval nädalavahetusel. Kesk-Eesti Tre raadio kordab kõiki saateid ajavahemikul 19.-25.maini

Kellel e-hääletus juba tehtud ja saadete kuulamise järel tundub, et sümpaatia kandub hoopis teise kandidaadi poole, siis on kuni 22.maini ka oma otsust muuta.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background