Evely Kaasiku ja Siiri Poopuu tulid orienteerumises Balti meistriteks

Nädalavahetusel toimusid Rõuges Balti meistrivõistlused orienteerumises.

Füüsiliselt rasketel ja orienteerumistehniliselt nõudlikel radadel, kus joosti ka 2017. aasta maailmameistrivõistluste tavaraja võistlus, osalesid Balti riikide, Valgevene ja Peterburi koondised noorte, juunioride ja täiskasvanute arvestuses ning selgusid ka veteranide parimad.

Naiste eliitklassi 9,04 km pikkusel ja 23 kontrollpunktiga rajal asus Balti meistri tiitlit jahtima 36 orienteerujat. Evely Kaasiku asus alates esimesest kontrollpunktist võistlust juhtima ja kuigi raja esimese kolmandiku lõpus tuli liidrikoht hetkeks loovutada, tõi võistluse teise poole jooks kindla Balti meistrivõistluste võidu.

Teise Balti meistritiitli võitis Evely Kaasiku teatejooksus, kus võit saavutati koos koondisekaaslaste Laura Joonase ja Marianne Haugiga.

Veteranide klassis selgusid Balti meistrid kahe võistlusala, tava- ja lühiraja aegade summas. Naiste N60 klassis võitis meistritiitli Siiri Poopuu, kes avapäeval joostud tavaraja võitis ligi 6-minutilise eduga ja kuigi lühirajal näitas ta alles kuuendat aega, siis aegade summeerimisel sellest tiitlivõiduks piisas.

Naiste N50 klassis sai pronksmedali Kersti Ehala ja 5. koha saavutas Pilvi-Heli Vettik. Meeste M60 klassis sai Raul Laas 6. koha ja Ilmar Udam M45 klassis 10. koha.

Noortest kuulusid Balti meistrivõistlustel Eesti noortekoondisesse Raiko Marrandi M18 klassis ja Mehis Udam M16 klassis, kuid medaliheitlusesse kumbki seekord veel sekkuda ei suutnud. Mehis Udam saavutas tavarajal 15. koha ja teatejooksus 7. koha ning Raiko Marrandi tavarajal 17. koha ja teatejooksus 11. koha.

Pinevas võistkondlikus konkurentsis võitis Eesti napi eduga Leedu ja Läti ees.