Evely Kaasiku võitis kolmanda järjestikuse meistritiitli

Evely Kaasiku; foto illustreeriv

Orienteerumise Eesti meistrivõistlused jätkusid nädalase pausi järel tavaraja ja noorte ning veteranide teatejooksudega.

Võistluspaigaks olid järgmise aasta Euroopa meistrivõistluste kõrvalmaastikud Lääne-Virumaal Miilal.

Naiste 10,75 km pikkusel ja 17 kontrollpunkriga rajal asus medaliheitlusesse 13 naist. Evely Kaasiku kui Eesti orienteerumise jooksva edetabeli liider, startis vastavalt võistlusjuhendile kõige soodsamalt viimaselt stardipositsioonilt.

Kaasiku alustas võistlust agressiivselt ja kiirelt ning haaras kohe liidrikoha. Vaatamata mõnele orienteerumisveale, ei loovutanud ta liidripositsiooni jooksu lõpuni ja võitis kolmanda järjestikuse meistritiitli.

Noormeeste M18 klassis saavutas Raiko Marrandi 4. koha ning 5. koha jooksid välja Artur Soo M16 klassis ja Anett Liisa Parts N14 klassis.

Veteranidest võitis Siiri Poopuu N60 klassis hõbemedali ning pronksiga lõpetasid Helle Hallik N35 klassis ja Kalev Ruberg M60 klassis. Esikuuikusse jõudsid Kersti Ehala N55 klassis (4. koht), Margus Marrandi M45 klassis (5. koht), Raul Laas M60 klassis (5. koht) ja Raivo Pellja M50 klassis (6. koht).

Noorte ja veteranide klasside teatejooksudes üllatas meeldivalt hea soorituse ja ühtlase jooksuga N16 klassi teatevõistkond koosseisus Anett Liisa Parts, Roosi Rütman ja Anna-Liisa Parts, kes suutsid tasavägise võistluse lõpetada pronksmedaliga.

Medalivõidule lähedal olid ka poisid M16 klassis, kus Mehis Udam, Artur Soo ja Raiko Alliksaar pidid alles viimases vahetuses medalikoha loovutama ning lõpetasid 11 võistkonna seas neljandana.

Veteranide teatejooksudes tõid JOKA orienteerujad koju kaks tiitlivõitu. M35 klassis võitsid meistritiitli Kaarel Kallas, Toomas Marrandi ja Tiit Tähnas ning M45 klassis olid parimad Ilmar Udam, Margus Marrandi ja Raivo Pellja. Viienda koha saavutasid N45 naiskond koosseisus Kersti Ehala, Siiri Poopuu ja Rita Ojala ning M55 meeskond koosseisus Raul Laas, Matti Betlem ja Kalev Ruberg.

Käesoleva aasta viimased Eesti orienteerumismeistrid selguvad nädala lõpus Varbola linnamäe ümbruse maastikel ühisstardist joostavas orienteerumismaratonis.