Haigla ja kutsehariduskeskus alustasid koolitussarjaga

AS Järvamaa Haigla ja Järvamaa Kutsehariduskeskuse täiendkoolituse osakond alustasid 5-osalise koolitussarjaga.

Esimesena osalesid täiendkoolitusel haigla puhastusteenindajad ja hooldustöötajad, kes õppisid patsiendi keskkonna puhastamist ja hooldustoiminguid. Täiendkoolituste pakkumine hooldus- ja puhastustoimingute valdkonnas on äärmiselt oluline, et töötajad oskaksid abivajajaid professionaalselt abistada ja neid toetada.

Õppepäevad olid praktilise sisuga ja koolituse tegevused toimusid nii kutsehariduskeskuses kui ka haigla ruumides. Igapäevased reaalmaailma tööprotsessid õpiti ja harjutati läbi, tuginedes erinevatele simulatsioonimängudele. Teemad olid mitmekülgsed, alates tervishoiuasutuse hügieenist ja lõpetades jäätmekäitluse ning puhastustööde lõpetamisel tehtavate tööde ja nõuannetega.

Koolitajatena olid haigla personalist kaasatud Maire Raidvere ja Siiri Jaanisk ning kutsehariduskeskusest kutseõpetajad Karin Õunap ja Kaja Koger.

Õpetajad hindasid õppijate oskusi heaks, kuid rõhutasid, et praktilisi oskusi tuleb kindlasti jätkuvalt ka edaspidi harjutada. Eriti vajaks täiendamist just nakkusohtliku patsiendi hooldus- ja puhastustoimingud. Karin Õunapi sõnul tuleb puhastustöid tehes mõelda nii iseenda, patsiendi, personali kui ka külastaja ohutusele.

Lisaks juba toimunud koolitusele on Järvamaa Kutsehariduskeskuse ja Järvamaa Haigla koostöös tulemas veel tervishoiu- ja hoolekandevaldkonna erialane inglise keele koolitus, tabelarvutuse põhikursus, klienditeenindus ja suhtlemine ning abivajaja taaselustamine.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background