Hajaasustuse programmist saab raha küsida

Alates tänasest on avatud hajaasustuse programmi taotlusvoor, mida tänavu toetab keskvalitsus 1,8 miljoni euroga ning vähemalt sama palju raha eraldavad toetuseks kohalikud omavalitsused oma eelarvetest.

2013. aastal käivitunud reginoaalarengu programmi eesmärk on tagada maapiirkondades elavatele peredele head elutingimused ning seeläbi kaasa aidata elanike arvu püsimisele nendes piirkondades.

Hajaasustuse programmi toel on võimalik välja ehitada veesüsteem ja kanalisatsioon, korda teha koduõuele viivad teed või paigaldada autonoomne elektrisüsteem.

Toetust saab taotleda elukohajärgsele majapidamisele, kuhu taotleja oli sisse registreeritud käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga. Programmist on võimalik toetust saada kuni 6500 eurot majapidamise kohta ja taotleja omafinantseering peab moodustama vähemalt 33% projekti maksumusest.

Hajaasustuse programmi taotlusvoor on avatud 11. märtsist 13. maini ja taotlused tuleb esitada kohalikule omavalitsusele. Kohalikud omavalitsused otsustavad programmis osalemise ise ning taotlusvoor avatakse nendes omavalitsustes, mis on valmis programmi rahastamises ja rakendamises osalema.

Täpsemat infot hajaasustuse programmi kohta saab SIIT.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background