Harjumaa noorte puhkplilliorkester annab Esna Galeriis kontserdi

Foto: HNPO esinemine Mariehamnis 2017. aastal

27. juuni keskpäeval toimub Esna Galerii juures vabaõhukontsert, kus astuvad üles Harjumaa noored muusikud. Pikkade traditsioonidega 35- liikmeline puhkpilliorkester toob Esna laulupeomeeleolu ja pakub täiemahulise tasuta kontserti olenemata ilmast.

Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester (HNPO) on valdavalt Harjumaa noortest muusikutest koosnev orkester, mis oma liikmetele pakub lisaks koosmängu rõõmule võimalust avastada maailma läbi ringirändamise.

Seekord on orkestri sihtmärgiks Esna küla Järva maakonnas, mis on ennast kultuuriliselt teadvustava ja kultuurijuuri taaselustava külana taas kaardile märkinud. Noored tahavad oma silmaga ära vaadata, kas Esna Galerii on ka päriselt olemas ning milline näeb välja seriaali “Naabriplika” võtteplats ilma teleri vahenduseta. Esna galerii juures toimub 27. juuni keskpäeval kell 12 kontsert, mis on suure, 35-liikmelise orkestri esimene esinemine Esnas. Sellega jätame veel ühte põnevasse Eestimaa kohta maha oma jalajäljed.

Kuna Esna kontserdi ettevalmistamiseks on orkestriga hulk tööd tehtud, uusi lugusid juurde õpitud ja vanu meelde tuletatud, esitatakse sama kava ka idanaabrite juures.

Alates oma tegutsemise algusest on HNPO osalenud kõigil noorte- ja üldlaulupidudel. Nii saab see toimuma ka selle aasta suvel. HNPO dirigendid Harry Illak ja Sirly Illak-Oluvere on olnud ühendpuhkpilliorkestri dirigentideks. HNPO korraldab laulupidude eel puhkpillimuusika päevi Sauel. Käesoleval aastal saab toimuma juba viies, sedakorda nimetusega “Käes on jälle suvi”. Lisaks Pihkvale, kuhu orkester rändab otse Esnast, on võimalik kuulata 2019. aastal augustis HNPO veel Minskis.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background