Helkurikõnd tuletab meelde helkuri vajalikkust

Politsei- ja Piirivalveamet korraldab koostöös Maanteeameti ja abipolitseinikega kõikjal Eestis ennetusürituse „Helkuriga sõbraks“, kus iga piirkonna elanik saab anda panuse oma kodukandi naabri, tuttava või teiste piirkonna elanike nähtavaks tegemisel.

Ennetusüritus algab 26. novembri õhtul kell 18 ja kestab tunni jagu. Alustuseks räägitakse põgusalt helkuri tööefektiivsusest ja korrektsest kandmisest, millele järgneb valitud teelõikudel helkurkõnd, esitlemaks teistelegi liiklejatele selle valgusallika töövõimet ning jagamaks kõnni vältel helkureid kõigile nendele kohalikele, kel seda mingil põhjusel veel ei ole.

Seaduse kohaselt peab jalakäija halva nähtavuse korral või pimeda ajal kõnniteeta ja valgustamata teel liikudes kasutama helkurit või valgusallikat. Kuigi aastate jooksul on laiali jagatud ligi miljon tasuta helkurit, pole see pannud Eesti elanikke end ise nähtavaks tegema, mistõttu hakkab politsei jalakäijaid rohkem trahvima: pimedas helkurita liikuja saab kuni 40-eurose trahvi.

Järvamaal tehakse tänase seisuga helkurikõndi Roosna-Allikul, Viisus, Tarbjal, Annas, Paides ja Väätsal. Lisaks politseinikele ja abipolitseinikele oodatakse appi kõiki noori ja vanemaid, kes hoolivad liiklusturvalisusest.

Täpsemat infot helkurikõnni kohta jagab Paide piirkonnagrupi piirkonnapolitseinik Eeva Õun telefonil 55581763 või e-posti aadressil eeva.oun@politsei.ee.

“Helkuriga sõbraks” toimumiskohad ja kontaktid Järvamaal: 

26. novembril kell 18.00 – Roosna-Alliku alevik | tiina.guutmann@gmail.com
26. novembril kell 18.00 – Viisu küla | viisurahvamaja@paide.ee
26. novembril kell 18.00 – Tarbja küla | tarbjakylaselts@gmail.com
26. novembril kell 18.00 – Anna küla mänguväljak | laine.hallika.001@mail.ee
26. novembril kell 18.00 – Paide Hillar Hansso Põhikool | Janely Allsaar (5904 8146)
26. novembril kell 18.00 – Paide Avatud Noortekeskus | maarja.okaz@gmail.com
26. novembril kell 18.00 – Väätsa | ivikukk@gmail.com


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background